i 11 INGEN*MEDEDELINGEN*MEDEDELINGEN *MEDEDELINGEN*MEDEDELINGE Anne Smit iedere vrouw? vrouwen zeggen De Beleidsadvieskommissie Vrouwen FNV-Noord Brabant organiseert op zaterdag 16 maart een dag rond het thema 'Vrouw en basisinkomen'. De dag vindt plaats in het Sociaal Cultureel Centrum Terra Nova aan de Nieuwlandstraat 44 te Tilburg. Opgave voor deze dag kan tot 10 maart a.s. Na opgave ontvang je een informatiebrochure over basisinkomen. Aan de dag zijn geen kosten verbonden. Reiskosten voor FNV-leden worden vergoed. Er zal u tijdens deze dag een lunch worden aangeboden. FNV-distrikt Noord-Brabant T.a.v. Inge Peperkamp St. Annaplein 21 5038 TV Tilburg Tel. 35 03 15 dingen. Ik vind het 't meest boeiend als ze een koppeling kunnen leggen tussen technieken en ademhaling, energie in je lijf, je houding. Als ze alleen maar een techniese les geven is het leuk om mee te doen, je wordt er lekker moe van, maar ik haal er dan niet zoveel uit." Klaar: "Waar ik veel van leer in het dagelijks leven zijn de momenten, waarop ik merk dat ik me toch weer op mijn kop liet zitten, niet uit mijn woorden kwam of niet adrem kon reageren en dat ik dan achteraf kwaad word. Dat sterkt me enorm in mijn wil om door te gaan, om het te leren, maar ook om het anderen te leren. Daar naast zijn er de 'good news show' verhalen, die goede verhalen van vrouwen die iets mee hebben gemaakt en wie het gelukt is de desbetreffende kerel of vrouw van zich af te houden." Wat zijn jullie plannen voor de toekomst? Klaar: "We willen meer leraressen erbij, want ik denk dat er veel meer te doen valt dan we op dit moment doen. We zouden graag aan meiden les geven, aan oudere vrouwen, aan gehandicapte vrouwen. Kiek: "En weekenden en korte kursussen, omdat veel vrouwen niet twaalf keer op woensdag kun nen. Eventueel diskussies, binnenkort gaan we een videoband draaien. Ik zou er heel graag een heleboel dingen omheen doen, ik zou zelf graag met vrouwen kickboksles krijgen, maar ik heb gewoon te weinig tijd." Is de vechtkursus iets voor Ik kan me voorstellen dat 'ik heb het niet nodig'. Klaar: "Het is belangrijk dat vrouwen weten dat de vechtkursus niet alleen gericht is op dat akelige geweld. Het gaat ook om de lol van vechten. Gisteravond was er een vrouw, die het kickboksen prachtig vond, ze kon er niet genoeg van krijgen. Bovendien is de kursus ruimer dan alleen vechten. Het gaat er ook om aan jezelf te werken, je kracht te voelen. Hoe vinden jullie de ruimte in het nieuwe Vrouwencentrum? Klaar: "Het is heel duidelijk dat we daar zitten. Er liggen steeds matten en andere spullen van de kursus. Omdat het een ruimte is voorin het centrum komt ook iedereen er langs. Ik vind de ruimte zelf fijner dan die in de 'Sasse'. Daar had je zo'n enorme zaal." Kiek: "Ik vind het ook fijn dat de ruimte kleiner is, omdat je dan bijvoorbeeld aan het einde van een avond gauwer nog wat met elkaar praat. Maar aan de andere kant heb ik het gevoel dat je soms tegen de muren aanloopt, dat je niet alles kunt doen wat je wilt." Antiquariaat Lorelei is gespecialiseerd in boeken, tijdschriften, studies en andere pu- blikaties van en over vrouwen, variërend in tijd van de zestiende eeuw tot heden en in prijs van ƒ0,50 tot ƒ500,- al naar gelang de zeldzaamheid en de staat waarin het boek verkeert. (De meeste boeken kosten tussen de ƒ5,- en de ƒ25,-) U kunt er ook terecht voor verkoop van boe ken of zelfs een hele bibliotheek. Ze wer ken met zoeklijsten: bent u op zoek naar een boek wat niet in voorraad is, dan wordt het voor u op gezocht. Antiquariaat Lorelei is gevestigd aan de Prinsengracht 495, 1016 HR Amsterdam telefoon: 020-234308/629884 Geopend van woensdag t/m vrijdag van 12 tot 6 zaterdag van 12 tot 5 w c cd o o CQ

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 11