TILBURG GROETEN UIT 7 MARTHA BESTAAT NIET! VN Oranje tegen fascistiese graffiti MvA Op de pagina 'consument' van het Nieuwsblad kun Je sinds enige tijd tips voor bezuinigin gen vinden onder het motto: Buikriem, ue bedoelde tips zijn natuurlijk gericht aan het adres van huisvrouwenOok vanzelfspre kend is dat de besparingen die de tips ople veren van financiële aard zijn; Ze kosten we‘1 meer tijd. Een greep uit de tips: -Kleine restjes zeep moet je verzamelen in een plastic netje. Handen worden ook nog schonert?) en je gebruikt de hele zeep. -De levensduur van een spons kun je verlen gen door er met een stopnaald (vlieger)- touw doorheen te rijgen. De spons zou dan niet zo snel uit elkaar vallen. -Wit wasgoed hoeft niet iedere week te wor den gekookt. Schommel het een kwartier tje met één bekertje waspoeder, laat het zo een nachtje staan pomp het de volgende ochtend leeg en was het nu met twee bekertjes op 40 of 50 graden. Blijven er nog vlekken zit ten in je tafellaken, dan zet je daar toch een vaas bloemen op! -Koop geen hoeslakens, maar gewone lakens. Als die gaan slijten in het midden, knip dan het laken doormidden en naai de boven- en de onderkant met een platte naad aan elkaar En zo gaat het Nieuwsblad nog een tijdje door. Nog afgezien van het effekt (een bos bloemen lijkt toch aanzienlijk duurder dan wassen op 90 graden.) is het wel duidelijk dat ook het Nieuwsblad met het grootste gemak de gevolgen van de krisus (in dit geval het verminderen van inkomsten) afwentelt op vrouwen. Om dat te bagatelliseren stond er, als afsluiting van de serie 'Buikriem', op 8 januari een interview in de krant met de winnares van ƒ100,-, uitgeloofd door de redaktie konsumen- tenzaken. Deze Martha de Vries doet niks lie ver dan bezuinigen: Boodschappen doen op de fiets? Goed voor je konditie!Uit eten gaat ze niet meer. Ze heeft nu een roe leensysteem met buren en vrienden. Beurtelings bij elkaar 'uit' eten. Kadootjes? Ze zelf maken is zeker zo attent. Bezuinigen is haar hobby geworden. We vragen ons af hoe het Nieuwsblad Martha in hemelsnaam gevonden heeft. Wij kennen al leen mensen die boos en/of verdrietig wor den van al het gesappel, wij kennen zelfs men sen die een opkomende depressie over het alwéér rood staan op de giro bezweren met de aankoop van een boek of een extravagant kle dingstuk We denken dan ook dat Martha is omgekocht. Of helemaal niet bestaat! De eerste klus Wist u dat ®Mevrouw Kappeijne van de Cop- pello op enkele, nog niet nader genoemde ministeries, vertrouwensvrouwen gaat aan stellen, die klachten over ongewenste inti miteiten gaan behandelen. Mevrouw Muller (Tweede Kamerlid voor de PvdA) is nieuwsgie rig of er ook klachten van mannen binnenko men Nieuwsblad 5/1/1985). ®Een engelse rechtbank onlangs verbood een folder van het ministerie voor gezondheid over voorbehoed middelen te verspreiden met het oog op het verbod om de pil te verstrekken aan meisjes beneden de 16 jaar, als er geen toestemming is verleend door de oudersNieuwsblad 22/ 12/1985). >Voor het eerst in de geschiede nis het aantal eerstejaars studenten in Utrecht voor meer dan de helft bestaat uit vrouwen. (Volkskrant 24/12/1984). ®De gemeenteraad van Gemert bij de Tweede Kamer heeft aangedrongen op ratifikatie van het verdrag van Kopenhagen, zodat diskriminatie naar sekse strafbaar wordt. Dit vanwege het feit dat Mr. van Lier (naar eigen z-eggen de halfbroer van prinses Juliana) de vrouwelijke leden van de kommissie voor be zwaarschriften van de gemeente Gemert schof feerde door te zeggen dat vrouwen niet in zo'n kommissie thuishoren(Volkskrant 27/12/1985) ®Maria van Veen kandidaat is gesteld voor het voorzitterschap van de vrouwenbond FNV, als opvolgster van Karin Adelmund. Maria van Veen, die al sinds mei 1984 vice-voorzitster was, werkte van '78 tot '82 bij de dienst perso neelszaken van de gemeente Tilburg.(Nieuws blad 10/1/1985). ®Het CDA zich bij de afwij zing van homofilie beroept op de kuisheids- wetten van Leviticus. Voor de vrouwelijke le zer van deze leviticus krijgen deze wetten een bijzondere klank: En gij zult geen gemeenschap hebben met een die van het mannelijk geslacht is, zoals men gemeenschap heeft met een vrouw: een gruwel is het". (Volkskrant 14/12/1984) Robbert Bosschart, korrespondent van de Volkskrant in Spanje vindt dat seksuele frus traties, burgeroorlogen veroorzakencitaat "Dat ongebreidelde macht tot ongeremde corrup tie voert, is geen nieuws,..., maar op de schaal die Ferdinand (VII van Spanje, 1808- 1833) inhuldigde, is zelden vertoond. Bij zijn dood zadelde hij het land op met een even domme als zwoele dochter, wier seksuele frustraties samen met zijn failliete erfboedel Spanje twee, en volgens sommige interpretaties zelfs drie burgeroorlogen hebben gekost. Wegens deze freudiaanse vrouwenhaat van de koude grond stellen wij voor Robbert Bosschart op te ne men in zijn eigen boevengalerij, alwaar hij in het gezelschap zal verkeren van lieden als Alva, Franco en Hitler. (Volkskrant 3/12/1984) VN

Vrouwenkrant Tilburg | 1985 | | pagina 7