vervolgd op de korrel 3 hij: zij: hij: zij: hij: n De redaksie deze slachtofferbegeleiding van groot belang. Daartoe worden ook intensieve contacten onder houden met diverse hulpverleningsinstellingen. Aan deze vormen van criminaliteit wordt thans in de opsporingssfeer hoge prioriteit gegeven. De omschrijving 'zedenmisdrijven' voor zowel verkrachting, exhibitionisme als pornografie werkt misleidend, alsof het iets met goede smaak te maken heeft. De vrouw in kwestie voelt zich eerder het slachtoffer van geweld of bedrei ging met geweld. Zolang de politie nog denkt in termen van zedenmisdrijven, zul je bij aangifte afhankelijk zijn van de liberale visie van de individuele politieman. Hij (in de meeste ge vallen) oordeelt in eerste instantie over de ernst van het delikt en kan het besluit nemen al of niet proces-verbaal op te maken. lende politiemensen varieerde van hinderlijk vader lijk tot ronduit onbeschoftZe diende dan ook via het Klachtenburo Politieoptreden een klacht in. Haar ervaringen waren voor ons aanleiding om eens wat beter te kijken naar het beleid van de politie ten aanzien van vrouwen en de prioriteiten die zowel landelijk als stedelijk bij de politie worden gesteld Ze belde naar het politieburo en vroeg naar de zedenpolitie. Vervolgens bleef het een kwartier stil aan de lijn. Denkende dat ze haar vergeten wa ren draaide ze het nummer opnieuw. De ambtenaar wist haar al gauw te vertellen dat er niemand van de gevraagde afdeling aanwezig was. Op de vraag van hem of het ernstig was, ging ze niet in. 's Middags belde dhr.N.van der Meer terug. Nadat ze het verhaal had verteld vroeg hij eerst naar haar voornaam en leeftijd. Die laatste informatie, iet of wat verbluft gegeven, was voor hem aanlei ding een vaderlijke toon aan te slaan, waarbij hij steeds haar voornaam gebruikte. De tendens van zijn verhaal was, dat ze zich geen zorgen hoefde te maken, omdat het iemand betrof die toch geen echte vent was, anders was-t-ie allang binnen ge weest. Hij zegde echter toe een mutatie te maken voor de surveillanceDat zou als resultaat moeten hebben dat er een oogje in het zeil gehouden zou worden) en dat hij het door zou geven aan 0011, zodat die, als er wat zou gebeuren, onmiddellijk een wagen zouden sturen. Omdat zij en haar huisgenotes/ten zich afvroegen of extra surveillance wel zin zou hebben, werd er een 'burgerwacht' geformeerd. Die merkte niets van extra politie-aanwezigheid in de straat, zodat na een week opnieuw kontakt werd gezocht met de zedenpolitie. Opnieuw was daar niemand aanwezig; er werd gesproken met dhr. van der Veeken, alge mene rechercheToen er gerefereerd werd aan de gedane toezeggingen zei "Dat kan van der Meer helemaal niet toezeggen, die bepaald hier ten slotte niet wat het beleid is." "Wat is dan het beleid? Dat er niets aan wordt gedaan? "Nee, maar de politie heeft natuurlijk nog wel meer te doen "Ja, fietsers bekeuren, die zonder achterlicht rijden. "(De stand was toen 550) "Daar hadden we het niet over, dan zijn we uit gepraat" Vervolgens legde hij de hoorn op de haak. Onmiddellijk hierna belde ze opnieuw met de vraag naar iemand, waar ze met een klacht over van der Veeken terecht kon. Dat bleek dhrVerpaalen te zijn. Toen ze hem het even tevoren gevoerde tele foongesprek navertelde en de omstandigheden uit legde, verklaarde hij dat van der Meer geen mutatie had gemaakt, "anders zou hij ervan hebben geweten", en hij vroeg dan ook tegen welk van de twee ze een klacht in wilde dienen. Tegen allebei, dan maar. Bovendien zei hij dat hij zijn uiterste best zou doen, om ervoor te zorgen dat nog diezelfde avond politie in burger, de 'burgerwacht zou komen aflossen. Hij zou haar later bellen. Inmiddels werd voor de zekerheid ook maar kontakt opgenomen met het klachtenburo politie-optreden Nog diezelfde avond mochten zij en haar huisgeno tes/ten genieten van het optreden van een stel op geschoten knullen op witte gympen, gehuld in spij kerbroeken en identieke lichtblauwe jacks. Met hun Opel Kadett scheurden ze zeker drie keer tegen het éénrichtingsverkeer in en toen ze het portier van hun auto opengooiden schalde de politieradio over straat.Genoeg om iedereen af te schrikken. De volgende nacht (de politie liet zich niet zien) kwam de ongewenste bezoeker wel weer opdagen. On middellijk werd 0011 gebeld. Maar ook die waren ner gens van op de hoogte. Die raadde haar aan de deu ren goed gesloten te houden, dan zou er immers niets gebeuren. De surveillance-autodie uit noord moest komen, was er veel te laat: de vogel was ge vlogen Dit hele verhaal ligt als klacht op het buro van dhr. J.Bekkers, hoofdinspekteurWij houden u op de hoogte: wordt vervolgd.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 5