vrouwencentrum verhuist financiën Marlies van Aerde zen ook de Vido, het Vrouwendokumentatiecen- trum en de Tilburgse Vrouwenkrant naar het nieuwe gebouw. De FNV-vrouwende Rooie Vrou wen en het Vrouwenoverleg van de TWERN willen ook gebruik gaan maken van het nieuwe vrouwen centrum. Het vrouwenoverleg van de Hogeschool wil haar feestelijke bijeenkomsten in de Nieuw- landstraat gaan houden en het Brabants Lesbies Lentefeest vindt dit pand ook een feestelijke entourage. Het vrouwencentrum is nog in onder- handeling met de Brabantse Vrouwenkrant, de FORT en het Vrouwenkafee of zij ook meeverhui zen gebruiken en ook de kursus Politieke Scholing zal weer in het nieuwe Vrouwencentrum gegeven worden. Naast de bekende lopemde kursussen, zoals bvde vecht-en de schrijfkursusverhui- Donderdagmiddag 15 november ondertekenden Ilse Claessens en Klaar van Helvoort namens de Stichting Vrouwencentrum een huurkontrakt voor het pand Nieuwlandstraat 43. Een heuglijk feit, na jarenlange ellende en gezeur över de huis vesting van het Vrouwencentrum Het nieuwe pand is overgelijkbaar met de hui dige huisvesting aan de Sasse van Ysselstraat. Het is een prachtig, statig herenhuis (wat in de toekomst dus verandert) met een grote ge beeldhouwde houten deur. Via de marmeren gang kom je links in een kantoorruimte bestemd voor de koördinatiegroep van het Vrouwencentrum. De eerste deur rechts geeft toegang tot een vrij grote ruimte waar bijvoorbeeld de vecht- kursus onderdak kan vinden. Na het kantoortje links is de trap naar boven. (Onder de trap de oliegestookte cv-ketel.) Verder de gang door nog steeds links is een kamertje zonder buitenlicht. Dit zou als opslagruimte voor bijvoorbeeld ekstra stoelen, tafels kunnen fungeren. Ook kunnen daar afsluitbare kasten voor de groeperingen, die gebruik gaan maken van het nieuwe pand, komen te staan. Nog steeds aan de linkerkant komen we dan bij de keuken, die op haar beurt weer de toegang geeft tot een heuse kluis. Onduidelijk wat er in de kluis gestopt moet worden: het 'overvloedige' subsi diegeld? Rest ons beneden nog, behalve een ma gazijn een L-vormige ruimte, die rechtsachter in de gang begint en uitloopt over bijna de hele breedte van de achterkant van het gebouw. Om deze ruimte te kreëren moeten er nog een paar scheidingswandjes worden gesloopt en een schuifdeur worden aangebracht.waarmee de steel van de L kan worden afgesloten. Als de schuifdeur dicht is, ontstaat er een grote vergaderruimte en een gezellige kantine met openslaande deuren naar de binnenplaats, met zon in de middag. Met de schuifdeur open is er ruimte voor feesten, 8 maart-vieringenlezin gen (literalust bv.) etc. De bovenverdieping heeft zes kamers, waarvan 2 grote, 2 middelgrote en 2 kleine Het klein ste kamertje heeft als pluspunt het bordesach tige balkon boven de voordeur. (Echt iets voor de vrouwenkrant!) Er gaat nog wel een trap naar boven, maar die leidt alleen naar een w.c. De zolderverdie ping bestaat niet meer sinds een brand een paar jaar geleden. Het vrouwencentrum krijgt van de gemeente een jaarlijkse subsidie voor huisvestingskosten, evenals een paar van de bovengenoemde groepe ringen. Deze subsidies zijn net genoeg om de huur en de energierekening te betalen. De jaar lijkse huurverhoging kan alleen betaald worden als de gemeente in haar subsidiebeleid hier rekening mee houdt. Voor de verbouwing en het nodige schilderwerk is op dit moment geen geld. Het vrouwencentrum heeft een aannemer een of ferte laten doen voor de noodzakelijke werkzaam heden en die kwam op een bedrag van ƒ30.000,- uit. Vandaar dat het vrouwencentrum de gemeente een eenmalige subsidie voor verbouwingskosten vraagt van ƒ15.000,- en verder alle vrouwen oproept om zich voor schilderwerk en andere klussen op dinsdag-woensdag-en donderdag ochtend op te geven op het oude vrouwencen trum, telefoon 421896. De huur gaat 1 december aanstaande in, dus dan kan er gewerkt worden. En als alles meezit kan er vanaf 1 januari 1985 verhuisd worden. Een heleboel vrouwenorganisaties gaan gebruik maken van het nieuwe pand. Vrouw en Werk en het Vrouwengezondheidscentrum zullen op de eerste verdieping een plek krijgen. De Vrouwenraad en het VOT (studiedagen) zullen de vergaderruimte

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 3