op weg naar romantica een feministisch sprookje 8 Zij De dwerg wordt kwaad. "Jullie komen lekker toch nooit in Romantica", zegt hij treiterend. "Dat is nog veel te ver lopen. Bovendien moet je het laatste stuk vliegen. En kleine luier- meisjes zoals jullie durven dat toch niet." De tweeling steekt verwaand haar kin in de lucht. "Wij durven alles" en voor ze weggaan slaan ze de dwerg nog even bewusteloos. Na twee dagen lopen komen ze bij een klein De jongen kijkt op en ant- Dan vraagt Wolk aan het meisje: Het meisje giechelt. "Zij zegt de jongen. "Waarom zoenen vraagt Wolk, die niet weet wat zoenen "Omdat dat romantisch is", giechelt het vliegveldje aan. "Daar zit de vrouw die de kaartjes verkoopt", zegt Blosje. Ze lopen erheen. Blosje klimt op de schouders van Wolk, zodat ze nu met haar neus boven het loket uit kan komen. "Twee kaartjes Romantica." De vrouw kijkt op van haar werk en vraagt zich af waar die stem vandaan komt. Dan ziet ze het kale hoofd, twee ogen en het neusje van Blosje. "Twee kaartjes Romantica", herhaalt die nog eens "Romantica?" zegt de vrouw, "Daar hoeven jullie helemaal geen kaartjes voor te kopen. Kinderen kunnen er vanzelf komen." "En de kat?" vraagt Wolk van onder af. "Nou, laat die maar bij mij", zegt de vrouw. "Ik zal er wel voor zorgen. Nu moeten jullie naast elkaar gaan staan en de ogen sluiten. Zeg dan drie keer: ik ga naar Romantica." De tweeling doet wat haar gezegd wordt. Wanneer ze hun ogen openen, staan ze in een veld vol klaprozen. In de verte zien ze een meisje. "Daar", zegt Wolk meteen en ze begint te rennen. Blosje gaat haar achterna. Hijgend komen ze bij het meisje aan. Deze kijkt op. Ze heeft hemelsblauwe ogen en prachtige, blonde krullen. In haar hand houdt ze een bosje klap rozen vast. "Wat ben jij daar aan het doen", vraagt Blosje die nooit geleerd heeft 'u' te zeggen. "Ik pluk bloemen", antwoordt het meisje met een zachte stem. "Waarom pluk jij bloemen?" vraagt Blosje weer. "Dat is romantisch", zegt het meisje en plukt weer verder. De tweeling haalt haar schouders op. "Stom mens", zegt Wolk. Ze lopen door. Een half uur later komen ze aan in een bos. Onder een grote boom zit een vrijend paartje. De tweeling kijkt met belangstelling toe. "Wat doen jullie daar?" woordt: "Ik zoen." "En jij? Wat doe jij? zoent ook" jullie?" is meisje. De tweeling fronst haar wenkbrauwen en loopt door. "Wat een stomme grieten zitten hier" zeggen ze tegen elkaar. Even later horen ze paardehoeven naderbij komen. Het blijkt een donkere prins op een wit paard te zijn. "Wat ben jij aan het doen?" De prins buigt ver naar beneden om de hummels aan te kunnen kijken. "Ik ben op zoek naar een prinses", vertelt hij met diepe stem. "Waarom ben jij op zoek naar een prinses?", vraagt Blosje, die niet snapt waarom hij een prinses moet hebben. "Nou gewoon, omdat dat romantisch is." Dan rijdt hij door. "Wat een stommerd", schatert Wolk. Blosje lacht echter niet mee. Ze begint zich zorgen te maken. "Ik hoop dat we Rita snel vinden." Ze zet een stevige pas inTenslotte zien ze aan de rand van het bos een huis staan. In de voortuin zit Rita harp te spelen. Het klinkt van geen kanten. "Hoi", zegt de tweeling. "Wel, wel, wel, als dat mijn kale kinderen niet Rita krijgt op haar verjaardag twee dochters: Wolk en Blosje. Beide babies lijken sprekend op elkaar: ze zijn kaal, lelijk en roze. De enige nuance in hun gezicht, waardoor ze te onder scheiden zijn, ligt in de kleur van hun wangen. Die van Woik zijn lichtroze en die van Blosje vuurrood Rita bekijkt de babies eens vanuit haar bed en zegt: "Wat moet ik nu met jullie? Ik heb toch niet om kinderen gevraagd? Ik had me een ander verjaardagskado voorgesteld. Een vlieg ticket naar Romantica." Ze heft haar hoofd op en herhaalt: "Jah. Romantica." Resoluut stapt ze uit bed en pakt haar koffer. Voordat ze het huis verlaat, draait ze zich om, bekijkt de babies voor de laatste keer en zegt: "Want jullie zijn me niet romantisch genoeg." De deur klapt dicht. Wolk krabt eens op haar kale hoofd. "Wat nu?" vraagt ze aan Blosje. Die weet het ook niet. Ze gaan er eens goed voor zitten. "Taakverdeling", zegt Blosje. "Wacht, laten we het opschrijven." Ze trekt haar luier op, klimt over de rand van het roze ledikantje en pakt een grote vilt stift. Ze schrijft op de muur: 'Wolk zorgt voor de kat. Blosje houdt de kinderbescherming en andere engerds buiten de deur.' "Akkoord", zegt Wolk, "dan ga ik meteen beginnen." Zo groeien Wolk en Blosje voor galg en rad op. Op de dag van hun derde verjaardag vraagt Wolk aan Blosje: "Wat wil je het liefst. Een pruik op je kale hoofd of een reis naar Rita?" "Een pruik hoef ik niet", zegt Blosje. "Wat moet ik nu met haar? Volkomen overbodig. Ik ben wel benieuwd naar Romantica." Ze sluiten zorgvuldig alle deuren tegen de engerds, leggen de kat in de kinderwagen, die Rita destijds voor hen gekocht had, en gaan op pad. Na een dag lopen, stoppen ze bij een boom en vallen uitgeput in slaap. Als ze wakker worden, staat een dwerg hen aandachtig te bestuderen. "Wat zijn jullie kaal!" giechelt hij. "Waarom hebben jullie geen haren?" De tweeling krabbelt slaperig overeind. "Wij willen geen haren. Wij willen Rita die in Romantica is", antwoordt Wolk. "En zo'n ongekamde rij pieken vinden we ook idioot

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 10