oe imme 16 VROUWEN BERICHT VAN HET DOCUMENTATIECENTRUM elke laatste zondag van de maand koken vrouwen van de imme voor van 6 tot 9 uur vegetaries restaurant de imme willem-11 - straat 52a tilburg Ilse, JeannePetraRenée advertentie Hoewel we dus nog geen vaste bron van inkom sten hebben, hebben we wel intussen onze fantasie laten gaan over enkele inhoudelijke aspecten van het documentatiecentrum. De nadruk zal komen te liggen op de aktuele informatieverschaffing, dus op het ter werkgemeenschap Een tijd geleden hebben we jullie laten weten dat we gestart zijn met de voorberei dingen voor een documentatiecentrum in het vrouwencentrum. Nu, ongeveer een jaar en enige ervaring (vooral in subsidieland later, willen we jullie op de hoogte brengen van de nieuwe ontwikkelingen. Helaas moeten we om te beginnen meedelen, dat we nog steeds geen subsidie krijgen voor ons in oprichting zijnde documentatiecentrum. Deze slechte tijding willen we echter eerlijk heidshalve aanvullen met twee goede berichten. Het eerste goede bericht is dat we van een niet met name te noemen Tilburgs nonnen klooster een financiële bijdrage van ƒ250,- ontvingen, wat voor ons een grote verrassing was. En verder verwachten we van de gemeente eind december een positieve uitspraak over het subsidiëren van het documentatiecentrum. Mocht de gemeente een jaarlijks terugkerend bedrag uittrekken voor ons project, dan, zo is ons toegezegd, zullen ook het Koningin Julianafonds en Mama Cash een eenmalige bijdrage leveren. Het Koningin Julianafonds en Mama Cash stellen deze voorwaarde van een regelmatige subsidiebronomdat ze anders twijfelen aan de levensvatbaarheid van het documentatiecentrum. Dat wordt dus kaarsjes opsteken eind december, dames. Mochten jullie na dit bericht in de vrouwen krant niets meer van ons vernemen, dan betekent dat dat onze kaars langzaam gedoofd is. beschikking stellen van kranten, tijdschrif ten, brochures, folders, vlugschriften e.d. over zoveel mogelijk onderwerpen die voor vrouwen van belang zijn. Tijdschriftartikelen gaan we naar onderwerp ontsluiten. Verder ligt het in de bedoeling een archief van o.a. kranteartikelen samen te stellen. Wat betreft de boeken zal er een basisaanbod komen. Een documentatiecentrum is geen bibliotheek en heeft ook geen uitleenfunctie Wel zal de "doorverwijsfunctie" belangrijk worden. Omdat vrouweninformatie nogal over het hele land over verschillende instanties verspreid is en omdat we nooit volledig kunnen zijn, willen we gaan inventariseren waar welke informatie te vinden is. Ook zullen we een adressenbestand aanleggen van aal vrouwenorganisaties en -groeperingen en van andere voor vrouwen belangrijke instanties Het is de bedoeling dat we ter harer tijd een eigen ruimte krijgen in het vrouwencen trum, waar vrouwen naar toe kunnen komen om de door ons aangeboden informatei ter plekke te raadplegen, om te studeren, of om alleen maar wat in boeken en tijdschriften te snuf felen Maar dit is voorlopig nog allemaal toekomst muziek. Tot slot willen we jullie het vol gende vragen: heb je boeken, (oude) afleve ringen van tijdschriften of ander materiaal dat voor ons van belang kan zijn en waar je zelf niets meer mee doet, dan zouden wij het op prijs stellen als je het ons ten geschenke gaf. Alle kleine beetjes helpen. Nog één laatste mededeling: vrouwen die zin hebben om mee te werken aan de totstand koming van het vrouwendocumentatiecentrum, zijn van harte welkom. Je kunt via het vrou wencentrum kontakt met ons opnemen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 18