14 GROETEN UIT TILBURG KLtlNUK^teLB13-3B8855 VN WERKGELEGENHEID VN WERKLOOSHEID VN VN VREEMD NIEUWSBLAD VN LIEFSTE AD het eten was nietwaar een blauw oog maakte het gaar ook al was het niet zo bedoeld ie hebt het toch moot gevoeld ik hou van jou Miranda ABORTUS De beide Tilburgse ziekenhuizen, Maria en Elisabeth, zullen bij het ministerie een aanvraag indienen om een vergunning te verkrijgen om te aborteren De beide Tilburgse ziekenhuizen, Maria en Elisabeth, zullen bij het ministerie een aanvraag indienen voor een vergunning om onder de nieuwe wetgeving abortussen te kunnen verrichten. Hoewel de nota, waarin het gezamenlijk beleid in zake abortus nog niet uit is (een publikatie van de stich ting R.K. Gasthuis, een overkoepelend or gaan van o.a. de ziekenhuizen) is al wel duidelijk dat een aanvraag zal worden gedaan. Het wachten is alleen nog op de formulieren van de Nationale Ziekenhuisraad. Dat bete kent overigens niet dat abortus in de regio Tilburg nu geregeld is. De Tilburgse zieken huizen hebben geen kontakt met abortuskli nieken. En of Stimezo Eindhoven erin slaagt vóór 1 november tot afspraken te komen met ziekenhuizen in de buurt, een vereiste vol gens de nieuwe wet,is nog niet duidelijk. Met een Regel-Kleintje, Millimeter- Kleintje of Foto-Kleintje bereikt u 124.000 huisvrouwen en gezinshoofden. Wist u dat Q In augustus de jaarlijkse ambas- sadeurskonferentie werd gehouden? Schoo en van den Broek ontvingen daartoe in Den Haag de vertegenwoordiging van ons koninkrijk in den vreemde, te weten 64 mannen en 1 vrouw (De Waarheid1Z9/84Een suppoost van een Weens museum als verklaring gaf voor zijn vernielingen aan moderne schilderijen van 'vrouwelijk naakt' ad ƒ300.000,-, dat hij er opgewonden van raakte. (Nieuwsblad 1/9/84) De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen op 25 september de emancipatie van de vrouw officieel als doelstelling in haar statuten heeft opgenomenNieuwsblad 24/9/84) De gemeente Tilburg gaat lagergeschoolde jongeren werk verschaffen, aldus een be richt in de Volkskrant van 28 augustus. Door het inleveren van de priiskompensatie en het daardoor beschikbaar komen van roos- tervrije dagen kunnen binnenkort 10 jongeren bij de gemeente in dienst genomen worden. Omdat er sinds 1981 een emancipatienota ligt, waarin staat dat de gemeente Tilburg extra aandacht wil besteden aan de werkge legenheid voor vrouwen en dat de gemeente daar ook zeker bij haar eigen per soneels- beleid rekening mee zou gaan houden, is het bijna vanzelfsprekend dat de meerderheid van die plaatsen voor werklozen meiden is.Even navragen bij de afdeling voorlichting van de gemeente. Die lieten het volgende weten: In tegenstelling tot wat de Volkskrant schreef is het niet de bedoeling dat alle 10 jongeren telkens wisselende werkzaam heden gaan verrichten. Acht van hun zullen worden aangenomen in vaste dienst op een vaste plaats, bv. bij de brandweer, de meet- dienst van de energiebedrijven, bij reiniging en vervoer.Twee zullen een kontrakt krijgen voor meerdere maanden, waarin zij adminis tratieve werkzaamheden doen op verschillen de afdelingen. Het is wel de bedoeling dat zij eventueel onstaande vakatures gaan op vullen, op den duur. Acht jongens dus en twee meiden? De voorbereidingen voor dit plan zijn reeds aan de gang. Over enkele weken zal in samen werking met het GAB de selektie starten. KONKURRENTIE VOOR HET (J)£-KAFEE? Vanaf 29 augustus is er in de Felabar elke week een vrouwenavond. Normaal was de bar 'swoensdags gesloten. Twee vriendinnen van de eigenares, MevrDien lesstelden voor om op die woensdag een vrouwenavond te hou den. Zo geschiedde. De belangstelling is dusdanig dat ze er voorlopig ook wel mee doorgaan. De Felabar is gevestigd aan de Jan Heynsstraat 2 (bij de Miro). U kunt er elke woensdagavond terecht tussen 7 en 2. Er is nog een andere bar in Tilburg, die adverteert met vrouwvriendelijkheid: Du Commerce In Gauw de Gids,over klein schalige bedrijven in Tilburg, staat:".. Ook voor vrouwen alleen, want er wordt speciaal opgelet, dat men niet lastig gevallen wordt. Het Nieuwsblad van 20 september naaf, melding van een stijging van het percen tage werklozen tot ruim 25%. Informatie bij het Gewestelijk ArbeidsBureau leerc, dat die stijgende ontwikkeling voornamelijk te danken i.s aan het toe ge nemer, aantal vrouwelrke werklozen. In het rayon Tilburg waren eind augustus 1983 5743 vrouwen werkloos. Dat is 22,4% van de vrouwelijke beroeps bevol king. Een jaar later is dat 28,3% of wel 6484 vrouwen. Voor mannen zijn de cijfers: 1983, 12.069 (21,2%) 1984, 12.694 (22,3%) De oorzaken moeten volgens arbeidsmarkton derzoeken Lennertz van het GAB niet zozeer gezocht worden in het verlies van arbeids plaatsen, hoewel juist in de sektoren waar veel vrouwen werkzaam zijn (kantoor-en admi nistratief personeel en het onderwijs) de werkgelegenheid in de regio Tilburg terug loopt. Maar meer nog moet de oorzaak van de toenemende werkloosheid onder vrouwen gezocht worden in het feit dat vrouwelijke schoolverlaatsters moeilijker aan de bak ko men, en dat er steeds meer vrouwen, na er een tijd 'uit' te zijn geweest, zich melden op de arbeidsmarkt. Om Lubbers te leren tellen?

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 16