bezuinigingen treffen vrouwen 12 ontstaan funktie STICHTING EDUKATIEF CENTRUM TILBURG t Het Edukatief Centrum bestaat nu ruim twee jaar. Op initia tief van de Open School is het opgericht, toen het proef- projekt Open School ophield te bestaan. Men wilde met name de ervaring met de werkwijze van de Open School en de daar ontwikkelde methodieken niet zomaar verloren laten gaan. De gemeente was bereid om voorlopig het Edukatief Centrum te subsidiëren, daarmee vooruitlopend op de Wet op de Vol- wassenedukatiedie de financiering van alle aktiviteiten op het gebied van volwassenenedukatie zou regelen. In die wet zou dan ook de subsidiëring van edukatieve centra ge regeld worden. De gemeente stelde de Raad voor de Volwas- senedukatie in en verbond het Edukatief Centrum op bestuur- liik nivo nauw met deze raad. Een vrouw, die wel weer wat wilde gaan leren, vroeg om informatie over de Open SchoolIn een gesprek bleek dat zijzelf een tot nu toe onuitgesproken fantasie had om een bloemenwinkel te beginnen. Zij bleek ook voldoende ken nis te bezitten om een middenstandsdiploma te halen. De Open School zou voor haar alleen maar herhaling zijn ge weest. Dus bleek ineens dat met een kursus bloemschikken erbij, die fantasie heel dicht bij de realiteit was gekomen Mieke Meulendijks en Yvonne Naaijkens, de twee medewerk sters van het Edukatief Centrum, omschrijven de funktie van het Edukatief Centrum als een doorgeefluik. Ze hebben alle aktiviteiten, die er in Tilburg op het gebied van volwas- senedukatie plaatsvinden, in kaart gebracht en ze proberen samen met diegenen, die die zich bij hen melden, uit te zoeken welke vorm van edukatie het best aansluit bii de behoeften van de deelneemsters. Vrouwen met name stellen zich meestal de vraag "Kan ik dat wel" en zijn vaak onzeker over haar mogelijkheden. Yvonne en Mieke houden dan ook iedere maandagmiddag een telefonies spreekuur, waarop een afspraak kan worden ge maakt voor een persoonlijk gesprek. Afgelopen zomer hebben zij ook op alle tilburgse markten gestaan met informatie. Omdat het sjieke gebouw waar ze inzitten toch voor velen een drempel is, gaan ze ook naar de buurthuizen, waar op een informele manier informatie over allerlei leermogelijk heden wordt gegeven. Zij hebben de prioriteit in haar werk gelegd bij de basisedukatiealfabetiseringswerkde VOS, koffieochtenden, Open School, het Kursushuis. Dat is natuurlijk geen nieuwsDeze keer gaat het om scho- 1 ingsmoge lijkheden voor vrouwen. De subsidiëring van het edukatief centrum staat namelijk op de tocht. En omdat zij zich bezighouden met basisedukatie is het meerendee1 van hun klanten vrouw. Integenste11ing tot de Open Universi- teit waar mannen in de meerderheid zijn.) Hoe dreigend de naderende bezuinigingen zijn bleek, toen tijdens ons gesprek met Mieke Meulendijks iemand telefo nies informeerde wanneer de ruimtes van het edukatief centrum legg zouden komen. Zij zouden toch geen subsidie meer krijgen?

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 14