10 ingezonden nog meer solidariteit met mijn Véronique Nas HET VROUWENKAFEE GAAT NIET DICHT Anne Smit Even dat zou sluiten. We blijven met vol enthousiasme doorgaan en zijn nog steeds elke wo.- en do- avond open van 21.00u. tot 01.00u. En elke eerste do.avond van de maand is er disko en elke derde do. van de maand is er een akti- viteit. Tot ziens in het vrouwenkafee. de kerngroep even iets zeggen. 'Het ging goed, he'1 of zoiets, los van de inhoud. Hoewel er geen formeel overleg is van vrouwe lijke raadsleden, zou je bij bepaalde punten wel kontakt kunnen zoeken. Bepaalde zaken, die eigenlijk boven de politiek staan. Zoals bv. kinderopvang, dat is nog steeds slecht geregeld. Of het feit dat gescheiden vrouwen zich pas als woningzoekende kunnen laten inschrijven, als de scheiding is opge nomen in het register van de Burgelijke Stand. Binnenkort komen de urgentiebepalingen aan de orde. Over zoiets moeten de vrouwen in de raad het toch snel eens kunnen worden. Of op het gebied van de ruimtelijke ordening. In Amsterdam is een inventaris gemaakt van alle vrouwonveilige punten in de stad. Als je aan de hand daarvan kriteria ontwikkelt, zou je bij elk voorstel kunnen zorgen dat dat voorstel vrouwveilig wordt. Ook zoiets lijkt me politiek haalbaar. Of je nu CDA- of VVD-vrouw bent: iedereen is toch voor vrouwveilige straten. Om als raadlid overal attent op te zijn... voor mij is het allemaal zo nieuw... Je vergeet dingen,je hebt niet overal mee te maken. Je moet het je aanleren om vaker te vragen:'En, hoe zit het met vrouwenVrouwen in Tilburg mogen mij best op de vingers tikken, zo van: Dat is gewoon heel stom van je, of: Doe daar eens wat aan. Je merkt nu al dat allerlei vrouwen tegen je zeggen:'Wat leuk, jij in de raad'. Die voelen zich door mij vertegenwoordigd en dat voel ik ook zo." dat iedereen, terecht kan). Tja, en als er dan niet tien vrouwen op de stoep staan te schreeuwen... Dan vragen ze toch 'Hoeveel vrouwen zijn het er dan, die vrouwen zijn er helemaal niet.' Ze trekken ook geen lering uit wat er in andere steden gebeurt, bv. als het gaat om het doen van aanranding of verkrachtin het doen van aangifte bij aanranding of verkrachting. Er is best politie in andere steden, en dat is dan opgeëist door de vrouwenbeweging aldaar, die daar anders mee omgaat: daar blijkt het aantal aangiftes toe te nemen. Dan kun je toch wel nagaan dat er hier iets mis is. Maar daar trekken ze zich niets van aan. Wij, Anne Smit, zijn zeer verbaasd over deze ingezonden brief. Allereerst willen we enkele onjuistheden rechtzettenDe kerngroep suggereert dat wij haar stukje onvolledig en onder de kop 'animo' geplaatst hebben, terugkijken in de bewuste vrouwenkrant vergt toch niet te veel van jullie tijd en energie? - leert dat de kop aktiviteiten luidde. Wat wij hebben weggelaten of 'ver schreven' is ons niet duidelijk. De door de kerngroep geleverde tekst is letterlijk geplaatstWij vinden het heel verstandig dat de kerngroep het origineel van boven staande brief zelf heeft gehouden en ons een kopie heeft gestuurdNu kan de kerngroep meteen kontroleren of elke letter van deze brief is overgenomen Wij hebben onze informatie uit een zeer betrouwbare bron. Om die informatie te veri fiëren hebben wij Cobylid van de kerngroep, gebeld. Na alles heftig ontkend te hebben, vroeg ze ons om terug te bellen na de komende kerngroepvergaderingwant "dan weet ik wat ik mag zeggen"Ook het feit dat het vrouwenkafee op vrijdagavond - in de meeste kafees een drukke avond - niet meer open is én de plotselinge stroom van aktiviteiten (disko, zwoele zomeravond e.d.) stemt tot nadenken. Dat het vrouwenkafee belangrijke informatie zou achterhoudenklinkt niet vreemd - denk bijvoorbeeld aan RSV Ook wij zijn vóór een goedlopend vrouwen kafee. Wij voelen ons echter niet geroepen minder goed nieuws hierover achter te hou den, als dat de kerngroep niet zint. Met hartelijke groeten, ook namens het redaktiekollektief, Hoe is de verhouding met in de raad? "Ik voel nu r~~ - PSP-kollegasMaar ik heb het nu ook nog veel te druk, ik heb bij wijze van spreken am per tijd om verder te kijken dan mijn buurman. Ik vind het nog allemaal zo eng en spannend. ...Ik heb in mei wel in een forum gezeten in het kader van de kursus politieke scholing. Vrijwel alle vrouwelijke raadsleden zaten in dat forum., en dan merk je dat er ondanks de politieke meningsverschillen wel een sterk gevoel van solidariteit is. Ze rea geerden op mij zo van: 'Je deed het goed,zeg’ en 'Ik vond het de eerste keer ook heel eng'. Met mannen van bv. het CDA heb ik dat dus niet. Ook in de raad, toen ik de eerste keer wat zei,kwamen de vrouwen allemaal tussendoor van welke gezindte dan ook, er de andere vrouwen Wij, de kerngroep, waren zeer verbaasd over het artikel van het vrouwenkafee in de laatste vrouwenkrant. Het is duidelijk een artikel van de redaktie waarin we ons als vrouwen kafee nauwelijks in terug kunnen vinden. De suggestieve opmerkingen over dat wij ons zouden hullen in geheimzinnigheid, impliceert dat wij belangrijke informatie moedwillig zou den achterhouden. Het artikel in de vrouwen krant neigt heel sterk naar een stuk ie goed kope journalistiek. Gebaseerd op geruchten en eigen invullingen hieraan. En wat doet de vrouwenkrant met informatie die wij hen geven? Er is een interview gege ven door een vrouw van de kerngroep, hier van is niets terug te vinden in de vrouwen krant. Er is een stukje geschreven door de kerngroep, welke gedeeltelijk is geplaatst en welke gedeeltelijk onder het kopje "animo" op een zodanige manier is verschreven dat wij ons er niet meer in kunnen vinden. In dat stukje wordt de suggestie gewekt als of wij op onze knieën zouden liggen voor Ma- rijnen, zoals bvde zin: "Zo hopen de vrouwen toch nog voldoende bezoeksters te trekken om de door Marijnen verlangde omzet te halen." Het gaat ons om het vrouwenkafee zelf. En voor ieder weldenkende vrouw zal het duide lijk zijn dat het voor ons belangrijk is dat het gezellig en druk is in het kafeeEn dat wij een bepaalde omzet moeten draaien om zelf uit onze kosten te kunnen komen en om aktiviteiten te kunnen organiseren. (Er is trouwens geen sprake van een omzetsminimum van 200 gulden per avond) De stukjes straatinterview houden bedroe- vens weinig in. Uitspraken die allang bekend zijn en waar door jullie verder niets mee ge daan wordt, dat is zonde van de tijd en ener gie We zouden graag willen dat jullie dit stuk ongewijzigd in de eerstvolgende vrouwenkrant zetten. Dan zijn de vrouwen gerust gesteld die dachten dat het vrouwenkafee definitief

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 12