mij best op de vingers tikken” I y 9 gemeenteraadslid de besluitvor- Nog meer kritiek? van toch niet voor! al die huurderskomi- tees, die zijn heel aktief in het benaderen van de politiek,: Dat je daar nog zin in hebt, je bereikt er toch niets mee! me maal maar bod te komen. Uit de raad kwam toen het voor stel om dat punt naar voren te halen op de agenda. De burgemeester zei toen: Wij bepalen de orde van de vergadering en die laten wij ons niet opleggen door de publieke tribune". Dan denk ik: Ja, waar ben Je dan toch mee bezig? Alsof de burgers daar zitten om de openbare orde te verstoren. Volgens mij is dat Tilburgse bangigheid, bang dat dingen uit de hand lopen. Wat je ook ziet gebeuren: gemeenteraads- frakties geven bepaalde groepen wel in woorden, gelijk, maar ze *hebben er geen geld voor over. Kijk maar eens, wat er met de onge- riefsvergoeding is gebeurd. Veel mensen heb ben zich er al jaren druk over gemaakt, dat, als er groot onderhoud aan hun huizen wordt gepleegt, ze in aanmerking komen voor zo'n vergoeding. Er komt een voorstel vanuit de gemeente, de mensen zitten op de tribune, iedereen in de raad spreekt zich er vóór uit. Nou, die mensen denken, dat ze het binnen heb ben en als puntje bij paaltje komt stemt bij na iedereen tegen, omdat het teveel geld kost. Zeg dat dan meteen! Er heerst een beetje de sfeer van regenten, moderne regenten misschien, maar het komt op hetzelfde neer.. Ik denk wel eens, Als vrouw in de gemeenteraad merk je al gauw dat je een bezienswaardigheid bent, ze noemt twee voorbeelden werkzaam geweest bij het streekcentrum in Tilburg Haar baandeeluitmakend van een experimentliep in augustus af, zodat ze nu voldoende tijd heeft voor het raadswerk Ze zit in drie r aadskommiss ies volkshu isvest ing en milieu,ekonomiese zaken en werkgelegenheid en in de kommissiedie zich bezighoudt met onderwijssport, rekreatie en gezondheidszorg "Ik vind het belangrijk voor de partij zelf Er wordt nu anders naar vrouwen gekeken.De mannen kunnen niet meer om de vrouwen heen en dan zie je dat ook overal meer vrouwen naar voren komen. Ik kom nu bv. op een lan delijke dag van de PSP meer vrouwen tegen, die ook ergens in de raad zitten. Die zijn daar dan misschien wel gekomen vanuit de filosofie van: we hebben zo'n kongres gehad, en zie eens wat wij allemaal aan feminisme doen. Maar je kunt er wel gebruik van maken. De afdeling is er ook door veranderd. PSP-vrouwen zijn naar dat kongres geweest en zijn aktief geworden. Er is nu weer een vrouwengroep. Je ziet dat als vrouwen lid worden van de partij, ze eerst bij de vrouwen groep komen kijken en dan langzamerhand in de partij doorsijpelen. De vrouwengroep komt elke zes weken bij el kaar, zo'n 10, 11 vrouwen. We praten over dingen, die landelijk spelen binnen de PSP,we bereiden ledenvergaderingen voor enzo. Ik merk, dat nu ik in de raad zit, de vrouwen zich verantwoordelijk gaan voelen voor het gemeenteraadswerkDat is voor mij erg leuk." "Weet je wat het is? Ze hebben gauw iets 'Ja, maar dat probleem doet zich hier Dat was destijds toen er ge praat werd over een Blijf-van-mijn-lijf huis in Tilburg en nu inzake de aanvraag voor een vergunning om te kunnen aborteren in de Tilburgse ziekenhuizen. (De gemeente voert daarover met de besturen van de ziekenhui zen overleg, omdat de gemeente de plicht heeft de gezondheidszorg zó in te richten, "De burgemeester vond het nodig de eerste keer dat ik iets gezegd had in de raad op te merken dat de term 'maidenspeech' in mijn geval voor tweeërlei uitleg vatbaar zou zijn. Dat moet je dan maar leuk vinden." "Na afloop van de raadsvergadering wordt er altijd een borrel gedronken op het stadhuis Ik voelde er eigenlijk niets voor om daar heen te gaan, maar op een of andere manier kon ik er niet omheen. Komt er een CDA-raadslid naar toe en die slaat zijn arm om me heen...Nor- weet ik wel hoe met zoiets om te gaan, nuik kon er niet op reageren." Hebben de mensen invloed op ming in de gemeenteraad? "Nee, dat denk ik niet. Er wordt trouwens op een hele rare manier met burgers omgegaan. De publieke tribune mag zich niet laten horen. Niet applaudisseren of zo, want dan klapt de burgemeester uit elkaar. Ik kan me best voor stellen, dat je het geen chaos wilt laten worden, maar eer die grens bereikt is... Hij dreigt meteen met verwijdering. Laatst zaten er mensen op de publieke tribune in verband met een handbalveld in de Blaak. Dat punt stond helemaal achteraan op de agen da. Ze zaten er al vanaf een uur of vijf en het was inmiddels half tien en het punt was nog niet aan bod, dreigde zelfs niet meer aan De PSP heeft zich tijdens het zogenaamde feminisme- kongres uit gesproken voor feminiser ingvan de partij. In hoeverre is dat voor jou van belang?

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 11