’Vrouwen mogen I 8 paula sukel sollicitatie zegt, dat je voor de PSP omdat de PSP-afdeling in de raad moest Op 3 september werden twee vrouwen beëdigd als raadslid en brachten daarmee het aantal vrouwen in de raad op tien. Ellg van Luyk-Dortland kwam voor d'66 in de plaats van Jan van Rossum en Paula Sukel verving PSP-raads1 id Jeroen de Brouwer. Met Paula hadden we een gesprek Ze is 30 jaar oud afkomstig uit Utrecht ("Dat was wel wennen, zeker aan het plat tilburgsik kan dat helemaal niet volgenZe zouden daar ei genlijk een taalkursusje voor moeten hebben.Nu zou ik niet meer terug willen.") In Utrecht stu deerde ze onderwijspsychologieAls zodanig is ze Hoe ben je eigenlijk in de raadgekomen? Bij de vaststelling van de lijst twee jaar ge leden, kwam ik als vijfde op de lijst. Ik wil de wel hoog staan, na nummer vier, om niet het risiko te lopen dat ik in de raad kwam. Ik woonde toen nog maar twee jaar in Tilburg Bovendien werkte ik vijf dagen in de week. Er gingen toen al wel geruchten dat Jeroen de Brouwer ermee op zou houden, maar ik hield er geen rekening mee, dat ik in de raad zou komen. Er lag een afspraak dat als er een raadszetel vrij zou komen, de nummers vier tot en met de laatste om de tafel zouden gaan zitten om te bekijken wie er op dat moment zou willen. Nummer vier zou dus niet automaties opvolgen. Een jaar geleden maak te Jeroen bekend dat hij er in september van dit jaar mee op zou houden. Er bleken toen twee potentiële kandidaten te zijn. Die an der heeft zich toen ten gunste van mij terug getrokken. De leden van de afdeling waren het met mijn kandidatuur eens. Ben jij het geworden vond, dat er een vrouw komen "Misschien wel. Dat speelde wel mee ten tijde van de samenstelling van de lijst. De nummers vier, vijf en zes op die lijst waren vrouwen. Ik heb toen ook gezegd: misbruik mij maar als PSP-vrouw om mij hoog op de lijst te zetten, daarom ben ik ook zo hoog op de lijst terecht gekomen, hoewel het geen verkiesbare plaats was. Net als ik wilden de andere vrouwen niet op een ver kiesbare plaats. Nu wilde ik wel, ik vind het nu ook leuk.Ook wel eng hoor! De beslissing om in de raad te gaan: daarmee geef je de moge lijkheid op om een baan van vier, vijf dagen te aksepteren. Het is óf een leuke baan óf dit.Ik voel wel de angst om daarna niet meer aan de bak te komen. Ik heb toch het idee dat je je eigen glazen ingooit, als je bii een sollicitatie zegt, dat je voor de PSP in de gemeenteraad gezeten hebt."

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 10