vrouwencentrürn”" op zoek naar nieuw pand 5 nieuwe panden voorwaarden donderslag ■s <1 vervolg op blz. 9 Er is uiteindelijk besloten niet akkoord te gaan met het voorstel van de gemeente. Dat betekende dat er veel werk verzet zou moeten worden. We zouden onszelf vooral moeten wapenen voor de onderhandeling met de gemeente en verder moesten we naar panden zoeken. Nogmaals was in een brief aan de gemeente duidelijk gemaakt dat de lastenvermindering die uit de opsplitsing van het pand zou voort vloeien, niet in verhouding stond tot het ruimteverlies voor het vrouwencentrum. De brief wees de gemeente er ook op dat zij een beter te exploiteren pand had moeten aan bieden. Het Vrouwencentrum zou dan niet in de huidige penibele situatie beland zijn. Verder zette de brief een aantal voorwaar den op een rijtje, welke de Stichting Vrou wencentrum noodzakelijk acht om uit de pro blemen te komen en te blijven: - Een goed te exploiteren, centraal gelegen en over voldoende ruimten beschikkend pand, uit gemeente-eigendom of via de vrije markt. - Gegarandeerde huisvestingssubsidie voor on bepaalde tijd. - Toekenning van subsidie in de huisvesting, onafhankelijk van het te huren pand. - Subsidie in de exploitatie-kosten In de Vrouwenkrant gemeente Tilburg financiële problemen en de gemeente zag van het pand aan de Stichting Welzijn voor de vrouwen hier niet mee akkoord te gaan. Op 6 juni vond naar aanleiding van bovenge noemde brief een gesprek plaats met wethou der Krosse en diverse ambtenaren. Tijdens dit gesprek deden zij het voorstel om het voorste deel van het pand te verhuren voor 40% van de huur van heel het pand ƒ36.000 per jaar)het achterste deel kon het Vrou wencentrum dan in bruikleen krijgen, gratis dus. Deze situatie mag gehandhaafd blijven tot eind 1984, dan moet het Vrouwencentrum een eigen pand gevonden hebben. Krosse deed de toezegging medewerking te verlenen met het zoeken naar en het onderhandelen over andere panden Dit voorstel sloeg in als een donderslag bij heldere hemel. Toch is het niet zo verwonderlijk dat de gemeente op haar standpunt van opsplitsing is teruggekomen. De Surinaamse welzijnsinstel ling zag namelijk van huren af nadat iemand van publieke werken de grote zaal had bekeken en de kosten voor het ombouwen tot een te exploiteren ruimte op 250.000 had geschat. Op de overlegvergadering van 9 april werden twee standpunten uit de doeken gedaan, die betrekking hadden op het nieuwe huurkontrakt dat de gemeente Tilburg het Vrouwencentrum had aangeboden. Dit kontrakt hield in dat het vrouwencen trum het voorste gedeelte van het pand zou huren voor 40% van het totale huurbedrag. Het achterste gedeelte, de grote zaal en drie ruimtes, zou verhuurd gaan worden aan de Surinaamse welzijnsstichting Welsuria. Het eerste standpunt was: akkoord gaan met het voorstel van de gemeente, wat betekende in het voorste deel te kruipen en naar een ander pand op zoek te gaan. Het tweede voorstel kwam neer op: niet akkoord gaan met de gemeente, zorgen voor publieke en politieke beïnvloeding en een nieuw pand zoeken. Ondertussen was de ingediende begroting, die uitging van de door het advokatenkol- lektief berekende lagere huurprijs, afgewezen als niet sluitend. Ondertussen werd niet stilgezeten in het Vrouwencentrum. Een aantal vrouwen ging naar stig op zoek naar panden. Een paar panden ko men in aanmerking; er wordt onderhandeld over het voormalige pand van de Brabantse Kunst stichting aan de Spoorlaan, en over een pand in de Noordstraat, nabij het Centrum voor Buitenlandse Vrouwen en de Binnenstad Kresj Intern werd er door de vrouwen die het werk verzetten, steun gezocht bij de advokate Her- mine Dorelijers voor het vergaren van kennis op juridies gebied. Op het vlak van 'de Strategie naar de Ge meente' werden er voorbereidende gesprekken gevoerd met vrouwen van de Emancipatie Kom missie. Zij konden hierover veel informatie verschaffen Om de zaken helder en overzichtelijk te krijgen werd Ada de Boer van het steunpunt Midden-Brabant benaderd. Met haar zijn alle belangrijke punten uit de wirwar van verga deringen, gesprekken, bijeenkomsten enzovoort ge licht van februari schreef Marlies over de strijd die woedde tussen de en het Tilburgse vrouwencentrumHet centrum was al enige tijd in een oplossing in het gedeeltelijk verhuren SurinamersNa vele diskussies besloten Monique van Bavel vertelt hoe het verder ging.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 7