GAAT VROUWENKAFEE DICHT? animo aktiviteiten 2 f 4 en s •l Anne Smit Allereerst het programma van het vrouwenkafee voor de komende maanden: Donderdag 23 augustus: Optreden van Cindy Peress, Amerikaanse blues/rockzangeres Aanvang: 21.30 uur Entree: ƒ3,- Verder zullen er nog een spelletjesavond (met lekkere hapjes) en een swingavond georganiseerd worden. Zie aankondigingen t.z.t. in de Tilburgse Koerier, Stadsnieuws e.a. Van het aanvankelijke enthousiasme op de openingsavond is tot onze spijt niet veel meer te merken. Wil het vrouwenkafee haar bestaans recht houden, dan is het belangrijk dat dit enthousiasme terugkeert. Want het doel om een zichzelf bedruipend vrouwenkafee te zijn lijkt nog steeds toekomstmuziek. De kerngroep Het vrouwenkafee streeft er wel naar rond te komen en ooit nog eens een vrouw uit te beta len, maar voorlopig zit dat er nog niet in. Hoewel de kerngroep alle geruchten omtrent een dreigende sluiting ontkent, wil een medewerkster van het kafee wel kwijt, dat er nog niet genoeg omzet is om het kafee goed draaiende te houden. Is er in Tilburg eigenlijk wel animo voor een vrouwenkafee? Juist degenen die het hardste riepen dat er een ontmoetingsplaats voor vrouwen in Tilburg moest zijn en blijven, zie je nooit in het kafee. Binnenkort zal aan de leden van de Vereniging Vrouwenkafee Tilburg een vragenlijst worden gestuurd, om erachter te komen wat ze nu eigenlijk willen. Voorlopig blijft het kafee nog gewoon open op woensdag-, donderdag- en vrijdagavond. Elke maand zal er een aktiviteit georganiseerd worden. Zo hopen de vrouwen toch nog voldoende bezoeksters te trekken om de door Marijnen verlangde omzet te halen. De overeenkomst zoals die tussen Marijnen het vrouwenkafee is gesloten, houdt in dat er geen huur voor de ruimte wordt betaald, maar dat de vrouwen een deel van hun omzet aan de kafee-eigenaar overdragen. Tweehonderd gulden per avond werd een redelijke omzet ge acht. In berekeningen die de kerngroep van tevoren had gemaakt, leek dat bedrag ook haalbaar Elke vrouw echter, die regelmatig het vrouwenkafee bezoekt en die daarbij zowel de drukke als de minder goedbezochte avonden heeft meegemaakt, kan op haar vingers natellen dat een gemiddelde van tweehonderd gulden nooit bereikt zou worden. De keren dat er een aktiviteit was, was de opkomst goed, maar daar tegenover stonden vele vrijdagen met ongeveer vijf bezoeksters per avond. Reden genoeg voor Marijnen om de vrouwen aan te kondigen dat het vrouwenkafee dicht zou moeten als er niet meer bezoeksters zouden komen. Goedlopende kafees, zoals het jazzkafee op de maandagavond, zijn voor een kommercieel ingestelde kroegbaas natuurlijk veel aantrekkelijker. als zou het vrouwenkafee De door Marijnen, de eigenaar van de ruimte, niet haalbaar zijn. Marijnen doet echter of zich in een waas van geheimzinnigheid De laatste tijd doen sterke geruchten de ronde, haar deuren moeten sluiten, verlangde omzet per avond zou zijn neus bloedt en de kerngroep hult

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 4