OPROEP VROUWENSTUDIES VECHTKURSUS IN HET VROUWENCENTRUM VECHTKURSUS OP DE VOLKSHOGESCHOOL TIMMERKURSUS SEKSUEEL GEWELD Reakties voor 1 november 1984 sturen naar: Marijke Schilperoord p/a Sociologies Instituut Grote Markt 23, kamer 101 9712 HR Groningen Voor de derde keer organiseren vrouwen een 'universiteit vrouwenstudies'. De bedoeling is deze in Groningen te houden gedurende een week in de zomer van 1986. Onder 'universiteit vrouwenstudies' verstaan we het uitwisselen en doorgeven van ervaringen, ideeën, kennis en ontwikkelingen met betrekking tot studies die belangrijk zijn voor vrouwen. We willen dit doen in de vorm van lezingen, werkgroepen, films etc. Vrouwenstudies streven ernaar wetenschap voor iedereen toegankelijk te maken, ter onder steuning aan de praktijk, zodat daarin gewerkt kan worden aan de positieverbetering van vrou wen We willen beginnen met de praktijk, kijken wat er nü onder vrouwen leeft, waar vrouwen mee bezig zijn, hoe en op welke fronten ze voor hun rechten strijden of dat zouden wil len gaan doen. We willen ons niet alleen bezighouden met wat er al is aan onderzoek, maar vooral met wat er zou moeten zijn om vrouwen en de vrouwenbeweging te ondersteu nen Deze vrouwenuniversiteit komt in het teken te staan van 'strijd'; welke strijd voer je of zou je willen voeren en vanuit welke idee- en over je leven, je toekomst en de maat schappij, bijvoorbeeld met betrekking tot wonen, werken, inkomen, relaties, kinderen, gezondheid, kunst, kuituur. We vragen je hierover je gedachten op pa pier te zetten en aan ons toe te sturen. Al les is welkom, van ideeën of probleemschetsen tot onderzoeksvoorstellen of -verslagen. Het zou mooi zijn als je daarnaast ook al aan zou kunnen geven wat je zelf eventueel op de zo- meruniversiteit zou willen doen. Denk mee! Voor meer informatie en opgave kun je bellen naar de Volkshogeschool in Oisterwijk, tel 04242-83028. De Volkshogeschool N.Brabant organiseert van 12 t/m 16 oktober een vechtkursus. voor vrouwen, die niet eerder aan zelfver dediging of vechtsport hebben gedaan en hiermee in een vijfdaagse kursus kennis willen.maken voor vrouwen, die de trauma's van de gym nastiekles vroeger op school nog niet ver geten zijn en vandaaruit niet makkelijk weer iets met hun lijf durven doen, maar wel willen. voor vrouwen, die iets met hun angst om 's avonds alleen over straat te gaan of alleen thuis te zijn willen doen. voor vrouwen, die zin hebben om haar licha melijke kracht te ontdekken te gebruiken, te meten. Ook dit jaar organiseert het Vrouwencentrum een timmerkursus voor vrouwen. Iedere vrouw die wil leren timmeren kan zich inschrijven. De kursus telt 12 bijeenkomsten en kost ƒ24,-. We starten in de tweede helft van september. Inschrijving is mogelijk tot 17 september. Vrouwen die interesse hebben of meer infor matie willen hebben, kunnen kontakt opnemen met Mariëtte of Ideke, tel. 430127 Wij zijn een groep vrouwen die deel uitmaken van het landelijk overleg 'vrouwenorganisa ties en seksueel geweld'. We zijn op zoek naar onderzoeken en (literatuur)skripties op dit gebied. Willen degenen die hiermee bezig zijn (geweest) kontakt met ons opnemen? Adres: postbus 14053, 3508 SC Utrecht, t.a.v. Vrouwenorganisaties en seksueel geweld. Een vechtkursus om je te leren verdedigen, zekerder van jezelf te maken. Leren om te gaan met bedreigende situaties. Je kunt leren iets terug te doen wanneer dat nodig mocht zijn. Vechten is niet alleen zelfverdediging als reaktie op agressie van mannen tegen vrouwen; het is ook iets positiefs vanuit vrouwen, vanuit onszelf. Leren je lijf als krachtbron te gebruiken. In de kursus werken we eraan om angst en ook schuldgevoel om te zetten in kracht en zelfvertrouwen. We werken aan het doorbreken van de mythe dat konfrontatie met (seksueel) geweld een toevallige, individuele zaak zou den zijn.Jezelf geestelijk ên lichamelijk sterk maken. Hieraan werken we in de kursus door - het aanleren van techniekenoaslaan trappen - bezig zijn met lichaamshouding en adem haling - reëele situaties na te spelen om hierin te oefenen. - elkaar te stimuleren in ieders kracht en eigen manier van verweren. Elke kursus bestaat uit 12 bijeenkomsten. De kosten zijn 40,- De beginnerskursus start donderdagmorgen 20 sept, van 9 tot half 12. opgeven vóór 17 sept. De vervolgkursus start dinsdagavond 6 nov. van 8 tot half 11 Voor meer informatie en opgave kun je bel len naar het vrouwencentrum (tussen 9 en 12 uur 's ochtends), tel: 421896.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 15