9 tilburg symptoombestrijding niet voor niets van sep- Annelie Rozeboom vervolg van WISKUNDE Jacqueline Compaijen vervolg van VROUWENCENTRUM biz. 5 zijn Beide argumenten zijn in mijn ogen bijzonder zwak. Hoe kan je docenten verplichten op een minder arrogante manier les te geven? Toch het beste door ze te dwingen niet alleen de sterke maar ook de zwakke leerlingen tot het eindexa men toe te onderwijzen? En waarom is het juist voor intelligente kinderen zo erg om zich ook eens bezig te houden met iets waar ze toevallig niet de meeste aanleg voor hebben? Toch is een andere grote kluif al afgewerkt, en dat betreft de financiën van 1983 en de begrotingen voor 1984 en 1985, die nu rond aandacht voor de vrouw in de derde wereld ge vraagd. Ook kende zij de landen wat extra ont wikkelingshulp toe. Maar de ontwikkelings projecten gaan grotendeels aan de vrouw voor bij: zij doet nog steeds het primitieve werk terwijl de man de traktor leert te bedienen. Als vrouwen werkelijk hun achterstand in willen halen, dan zullen er speciale ontwikkelings projecten voor vrouwen moeten komen. Wat kunnen wij nu doen om de situatie van de vrouw werkelijk te verbeteren? In Nederland zijn tal van organisaties die zich met vrouwen en de derde wereld bezig houden. In Tilburg is dat de vrouwengroep van de Wereldwinkel Til burg jaar kan je daar natuurlijk heel anders over denken. De begeleiding tot die keuze moet dus heel goed zijn, want anders wordt het een valkuil Alle energie die de relatief kleine groep vrouwen opgebracht heeft, is zeker niet voor niets geweest. Toch betekent dit niet het einde van het werk, want een pand is er nog niet definitief en met de gemeente wordt nog steeds overlegd. Bovendien heeft meegespeeld dat vrouwen van af het begin erop gestaan hebben dat zij het Vrouwencentrum niet met mannen hoefden te de len, simpel om de reden dat het dan geen vrou wencentrum meer is. Hopelijk komt de Tweede Kamer met betere opmerkingen wanneer zij zich gaat uitspreken over wel of niet verplichten van wiskunde. Dat zal dit najaar gebeuren, tijdens de be handeling van de nota over de plannen voor het lyceum. Verplichting van wiskunde laat ook het parle ment niet onberoerd. Dat bleek op 8 mei tij dens het beleidsdebat over onderwijs en we tenschappen in de Eerste Kamer. VVD en PvdA toonden zich tegen het voornemen. Volgens de VVD is verplichte wiskunde een extra verzwaring voor intelligente leerlingen zonder aanleg voor wiskunde. In de ogen van de PvdA is het voorstel symptoombestrijding. PvdA-woordvoerder Os kamp: "Een meisje dat wiskunde in haar pakket kiest is nog niet geëmancipeerd. De staats secretaris kan beter iets doen aan de arro gante manier van lesgeven van veel docenten in exacte vakken." Monique van Bavel Zij organiseert ieder jaar een cursus over derde wereldvrouwen. De cursus behandelt: algemene problemen van de derde wereld; de situatie van de vrouw op verschillende gebieden zoals godsdienst, cultuur, arbeid en onderwijs, in een gekozen gebied; de andere organisaties in Nederland die zich met de vrouwen in de derde wereld bezighouden, en hoe die eventueel gesteund kunnen worden. De cursus start in de tweede helft tember, duurt twaalf weken en kost ƒ25,-. Voor meer informatie kunnen vrouwen terecht bij de Wereldwinkel in Tilburg. Met dit verhaal ben je weer op de hoogte. Wil je dat zo aktueel mogelijk blijven, kom ons dan helpen; er kan geen vrouwkracht ge noeg zijn Veel groetjes en tot ziens op het Vrouwen centrum. Namens iedere vrouw die hier zo lekker aktief mee bezig is (geweest), blz4

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 11