VROUWENKAFEE DE SPINSTER’ HEUVEL 13 (de poort naast café tooten) 'WOENSDAG 21.00- 1.00 DONDERDAG 21.00- 1.00 VRIJDAG 21.00- 2.00 6 Anne lie Aanvang 20.00 uur. Donderdag 17 mei a.s. draait in het vrouwenkafee de film TAKE IT AS A MAN, MADAM Dit is een feministiese satire waar in de rollen totaal zijn omgedraaid. zo vlug als haar ongrijpbare gedachten. Haar mooie vrouw was langzaam aangetast door al het slechte in de wereld, en langzaam had het haar overgenomen, beheerst en tenslotte vernietigd. Een moment luistert ze niet naar haar ge dachten, verzuimt ze het depressieve en ge niet ze van de mooie vogelklanken in de we reld Haar ogen staren naar de hemel, en onbe wust denkt ze aan de gebeden uit haar jeugd. Gij zult niet doden. Wat zondigt de wereld toch, wat zondigt die zogenaamde heere. Ineens realiseert ze zich dat de kou haar aan het verslinden is. Een paar ledematen zijn al gevoelloos, klaar om gegeten te wor den. Maar er zijn nog duizenden mooie herin neringen die ze hier op deze zachte aarde op wil halen. Misschien kan ze beter wachten tot de zomer. Tot die tijd zal ze moedig beginnen met het invullen van haar tijdperk. Onder het werken door, in haar slaap, of vrije tijd zal ze dan langzaam alles verwerken. De herinneringen en gevoelens zullen zich door haar leven heen vlechten. Ze zullen een geheel vormen, zoals vroeger hun handen, samengevlochten, van hen een geheel maakten. Langzaam richt ze zich op, en voelt bewust het bloed door haar aderen stromen. Het ge broken gras scheldt haar uit, net als de parkwachter die haar schreeuwend achtervolgt tot ze de laatste bomen achter zich heeft gelaten De natuur is immens. De wereld vreemd, licht en lawaaierig. Vreemd alleen voor hen die het gevoel ontvlucht zijn. Licht door de zon, ver blindend licht door de vele kleuren dauwdrup pels die fonkelend aan de takken hangen. Licht ook door de plotselinge zonnestraal die de pa den doorkruist, veilig geselecteerd naar warm te en kleur door het netwerk van takken en bladeren in de lucht. Waar sterft het leven, en waar begint het. En hoe en waarom? Vreemde zinnen. Ze spoken al dagen door haar hersenen. Als doorzichtige fi guren verschijnen ze, zijn ze voelbaar op hun hoogtepunt, om dan weer langzaam weg te vagen. De grassprieten strekken zich uit naar de he mel, nat en koud. Haar bruine jas zal haar echter tegen alle kou beschermen. Haar krullen en haar hartslag zullen haar levend houden. Maar waarom haar? Wanneer ze haar lompe lichaam neerlegt kan ze de grassprieten horen kreunen van pijn. Haar verlangen naar de zachte aarde is echter te groot om medelijden met hen te voelen. In al haar zwaarmoedigheid voelt ze, eenmaal liggende op de aarde, een klein sprankje hoop. Nu ze hier ligt is ze super dichtbij haar. Dichtbij de mooie vrouw die ze zo goed gekend heeft en die ze vanmorgen bedolven heeft onder de vochtige aarde. Een tijdperk uit haar leven is mee bedolven, en ze voelt zich nu vreemd en leeg, niet wetende wat het nieuwe gebeuren haar zal brengen. Mooie vrouw. Het was beter zo. Maar toch ook jammer, verschrikkelijk jammer, onzinnig. Als een schim waren de jaren voorbij gevlogen, net

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 8