sol idar iteits-geklap potje knokken 4 vecht we ken voor vrouwen Anne Smit internationaal beginsterskamp van maandag 23 juli 14 uur tot vrijdag 27 juli 17 uur twee groepen van +20 vrouwen kosten 240 gulden begeleiding: nog niet bekend jes en stukjes nog eens dui-de-lijk uit-leg- dehJe moet er als kabaretie're tenslotte niet van uitgaan dat een vrouwelijk publiek de clou van je teksten meteen doorheeft. De liedjes werden afgewisseld door sketches over aktuele onderwerpen als huisvrouwen, stofzuigen en sherry. De muzikale intermezzi met achtergrondtekst zorgden voor de nodige ontspanning. Ook hieruit bleek weer, dat de groep goed had begrepen dat het tempo van haar stukken aangepast diende te worden aan het bevattingsvermogen van het publiek. De etikette en de gebruiken binnen de vrouwenbeweging blijven mij nog steeds verbazen. Hoort het soms tot de "nieuwe vrouwelijkheid" je publiek zo te minachten dat je hen een avondlang probeert te vermaken met lagere- school-teksten en valsgezongen liederen, gestoken in een amateuristies jasje? De vraag die me de hele avond het meest heeft bezig gehouden luidt: hoort een echte feministe uit solidariteit te applaudisseren voor vrouwelijke minprestaties of is dat alweer uit? Op 8 maart ben ik, zoals een overtuigd femi niste betaamt, in het vrouwencentrum geweest, waar de internationale vrouwendag werd gevierd. Om acht uur 's avonds zou de Eindhovense kabaretgroep Permanent optreden - even voor achten was ik er. Het viel me op dat er vrij veel vrouwen rondliepen die ik nog niet eerder had gezien. Er werd druk gediskussieerd vrolijk gelachen en veel bier gedronken. Ik verheugde me op een ontspannen avond, waarin de vrouwen van Permanent ons zouden trakteren op feministiese spot en zelfspot, een luchtige "vrouwelijke" kijk op de wereld, zo nu en dan afgewisseld door een gevoelig lied. Toen de vrouwen rond kwart voor negen begonnen, bleken we vooral wat het laatste betreft ruimschoots aan onze trekken te ko men. Ontroerend vals gezongen smartlappen, zo gevoelig dat ze door merg en been gingen. De inhoud moet zeer intelligent geweest zijn; helaas kon ik het grootste gedeelte niet verstaan. Heel verstandig vond ik het, dat de leden van Permanent de meeste van haar lied- vechtweekend voor gevorderden van vrijdag 23 november 19 uur tot zondag 25 november 17 uur een groep van 20 vrouwen kosten 160 gulden begeleiding: nog niet bekend Heb je vragen voordat je je definitief opgeeft, bel gerust. Ons nummer is 04242-83028. Bel voor aanmelding ditzelfde nummer, tot een week voor aanvang van de week of het weekend Door storting van de kosten op gironummer 951246 wordt je inschrijving definitief; vermeld duidelijk je personalia en datum van de week waaraan je wilt meedoen. Het programma etc. wordt ongeveer een week tevoren opgestuurd. herfstweekend van vrijdag 12 oktober 19 uur tot dinsdag 16 oktober 17 uur een groep van 20 vrouwen kosten 225 gulden begeleiding: nog niet bekend van woensdag 30 mei 19 uur tot zondag 3 juni 17 uur een groep van +20 vrouwen kosten 225 gulden begeleiding: loeki week voor zwarte vrouwen van woensdag 26 sep. 19 uur tot zondag 30 sep. 17 uur een groep van 20 vrouwen kosten 225 gulden begeleiding: nog niet bekend

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 6