pershandboekje stille tocht 16 voor t> en r De media vormen een belangrijk machtsinstrument. Wat door het NOS-journaal wordt genegeerd, wat door de kranten niet wordt opgemerkt, dat wordt door de meeste mensen dus als onbelangrijk ervaren. Wanneer vrouwen invloed willen krijgen, zullen zij voor zichzelf tijd en plaats moeten veroveren in medialand. Dat is erg moeilijk. Nieuws heeft immers voornamelijk betrekking op politieke en economische machtsverhoudingen, die bijna uitsluitend een mannenzaak zijn. Vrouwen blijven grotendeels buiten beeld en nieuws dat vooral voor hen van belang is krijgen we zelden te zien of te horen. Vandaar dat de persgroep van Vrouwen Vrede en Vrouwen tegen Kernwapens het initiatief genomen heeft om een pershand boekje voor vrouwen samen te stellen. "HEET VAN DE NAALD" is te bestellen door overmaking van 5,- op girorekening 3173818 t.n.v. R.C. Posthumus te Niekerk, onder vermelding van "Heet van de naald". Het geld komt ten goede aan de Vrouwenvredes beweging In solidariteit met "de dwaze moeders van overal" lopen wij op 17 mei zwijgend door het centrum van Tilburg. Wij zwijgen als een symbool van hen die tot zwijgen zijn gebracht. De Stille Tocht zal op donderdag 17 mei om 19-30 uur op de Heuvel beginnen (verzamelen om 19-00 uur). Na afloop is er een bijeen komst in de Harmonie aan de Stationsstraat. Hier speelt de vrouwengroep van Amnesty In ternational het stuk "Geen tijd voor tranen". Wij hopen dat vele vrouwen van hun solidari teit getuigen en mee doen met deze Stille Tocht Op donderdag 17 mei houden wij een Stille Tocht in Tilburg. Dit gebeurt naar het voorbeeld van de Vrou wen van de Plaza de Mayo in Argentinië. Al vanaf 1977 zijn zij aan het protesteren. Ook nu nog. Zij stellen hun regering op allerlei manieren steeds weer vragen over hun verdwe nen echtgenoten, kinderen, kleinkinderen. Iedere week is er een Stille Tocht tegenover de regeringsgebouwen op de Plaza de Mayo. Om dat zij er niet mee ophouden worden zij "De dwaze moeders" genoemd. Ook in andere landen zijn duizenden mensen, waaronder kinderen, spoorloos verdwenen. Op deze mensonwaardige situaties willen wij de aandacht verstigen en wij willen dit aankla gen. Voor meer informatie kun je terecht bij: De voorbereidingsgroep: Len van Bergen, Vrouwengroep Wereldw./VOT Anneke Dekkers, NCVB afd. Tilburg/Geref Vrouwenbond Ingrid Pontzen, Vrouwen voor Vrede Carla Strater, Vrouwen voor Vrede Cil de Wit-de Vries, Vrouwen voor Vrede Cil de Wit-de Vries Hogendriesstraat 10 Tilburg 013 - 426376 Carla Strater Statenlaan 7 Tilburg 013 - 672863 Het boekje is getiteld "HEET VAN DE NAALD" en bestaat uit drie delen. In deel I wordt een beeld geschetst van de "andere kant van de microfoon en het opschrijfboekje". Dit deel geeft een globaal beeld van de manier waarop de media functioneren. Deel II bevat praktische informatie. Er wordt aandacht besteed aan het contact maken met journalisten, het geven van een interview en het schrijven van "goed nederlands voor persberichten, artikelen en ingezonden brieven In deel III zijn adressen van landelijke dagbladen, omroepen en persbureaus gebundeld. Het boekje is 40 bladzijden dik.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 18