academie-moeheid hysterica 11 het medisch tuchtcollege Astrid van Unen Zucht i- Astrid Ook kunnen we nog steed geld gebruiken. Ons gironummer is 915457. Alvast bedankt! Korte zinnen, zinnen. Gotverdomme. Wat nieuws. wcacoofHUis slechts één op de vijf klachten gegrond ver klaard wordt. Daarnaast bereiken maar weinig uitspraken krant of tijdschrift. Een arts die bijvoorbeeld een geldboete krijgt, voelt dat waarschijnlijk alleen in zijn portemonnee, niét in het aantal patiënten. Enkele adressen: -De Ombudsvrouw: Koningslaan 1 1, 3583 GC Vi trecht, tel. 030-510808 op ma, di, do, vrij van 10.00-13.00 uur - het Vrouwengezondheidscentrum, Hugo de Grootstraat 20hs Nijmegen - de telefoniese hulpdienst Tegen Haar Wil, 020-253473, 24 uur bereikbaar. De ochtend wordt afgesloten door 'een mede werkster van het Blijf-van-mn-lijf-huis in Delft. Ze vertelt dat er plannen zijn om ak- tie te voeren. Hoe is nog niet bekend, maar het protest is duidelijk: tégen de diskrimi- nerende houding van en de seksuele misbruik door artsen bij vrouwen. Er zijn verschillende instanties waar vrou wen bij terecht kunnen met klachten. De Om budsvrouw, die ik zojuist genoemd heb, is er één van. Daarnaast is er onder andere de te lefoniese hulpdienst 'Tegen Haar Wil', het Vrouwengezondheidshuisde Inspekteur van Volksgezondheid en het Medies Tuchtcollege. Het Medisch Tuchtcollege is de plaats waar uiteindelijk de meeste klachten terecht ko men. Het is een speciale rechtbank die aan klachten tegen medici behandelt. Er zitten een tuchtrechter/voorzittereen jurist/se- kretaris en vier leden-deskundigenafhanke lijk van het beroep van de aangeklaagde. De tuchtrechter beoordeelt het klaagschrift. Vindt hij de klacht belangrijk, dan volgt er een vooronderzoek. Daarna volgt de rechtszit ting met daarop volgend meteen de uitspraak. In sommige gevallen wordt de uitspraak pas na een vervolgonderzoek gedaan. De uitspraak kan variëren van een waarschu wing, een berisping, een geldboete (maksimaal tienduizend gulden), tot - als uiterste maat regel - ontzegging uit de bevoegdheid om het beroep uit te oefenen. Maar dan is er nog de vraag of je kunt be reiken wat je wilt. Vastgesteld is, dat Liefst? Liefst? Niks lief. Schrijven moet je. Tot één, twee uur 's nachts. Werken en je prille visie achterlaten. Zie de rottigheid. Er vallen nu eenmaal dooien. Politiek is altijd al zo goor geweest. Mensen kan je gewoon niet vertrouwen Jou ook niet. Zelfs hem niet. Arrogantie is het meest effectief. Neem de directieve methode. Overdonderen. Laten blozen. Laten trillen en verspreken. Harde feiten, dame. Harde vragen, want zo is de harde werkelijkheid, (oei, te lang) HYSTERICA HEEFT EEN EIGEN HUIS! 30 april is het dan zover! Vanaf die dag zal ons huis dag en nacht bereikbaar zijn voor vrouwen die weg willen lopen uit een psychia trische inrichting. Ons huis kan onderdak bieden aan negen vrouwen. Voor als er meer vrouwen komen vin den we, in ieder geval tijdelijk, wel een matras en een oplossing. Als je meer wilt weten kun je altijd schrij ven of bellen naar: zegt hij. Goed. Ik maak korte U zegt het maar. Nieuws? Harde feiten, dame. Weg emoties. Gewoon sec de actualiteit weergeven. Okay, okay, ik pas me aan. Ik streber mee. Zoals de anderen. Want ik wil ook een zeven. Of liefst een acht. Ik ga op zoek. Naar nieuws. Want dat is een onderdeel. Het ontdekken van het. Finge rspi tzenge fühl Neus voor nieuws. Bloed op straat. Mes ernaast. 0, en nog een dooie man. Wat een bof. Zomaar vlak voor de deur. Hoef ik niet meer. Op m'n fietsje door de stad. Dat is wel goed voor tien regels. Ben ik zo klaar. Kan ik gaan slapen. Slapen. Slapen. Welterusten Stichting Hysterica Postbus 384 6500 AJ Nijmegen Tel: 080 - 223210

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 13