de spinster vrouwenkafee 7 werkveld rt Ria en Mieke voor Carla 4,50 5,50 Noot 1) Dit artikel is met toestemming overgenomen uit het maandblad Vrouwen van de Nederlandse Vrouwen- beweging Wij besluiten ons artikel met de volgende oproep, uit de folder die de Doordrukster uit- gee ft "Bij de keuze van een drukkerij willen wij alle vrouwen in overweging geven om ook hier bewust te werk te gaan. Een vrouwendrukkerij als de Doordrukster verschilt immers in be-, langrijk opzicht van andere drukkerijen. Zij moet gezien worden in het licht van de strijd voor een autonoom bestaan voor vrouwen. Vrouwén die deze strijd ook voeren, zullen daarom zeker bewust kiezen voor een vrouwen drukkerij De drukkerij is open van: 9.30u tot 12.30u en van 13.30u tot 17-OOu. Het adres is: Papenhulst 26, 's HertogenboschTel:073- 130010 Verander het adres in je vrouwenagenda van 1984 Wij, vrouwen van het Vrouwenkafee de Spinster hopen dat alle vrouwen de weg vinden naar Heuvel 13. Toegang tot het Vrouwenkafee is via de poort, naast cafee Tooten. Herken jullie plaatselijk of landelijk? José: "Je kan beter regionaal zeggen. Hoofd zakelijk komt het werk uit Den Bosch maar we hebben ook al gedrukt voor Utrecht, Nijmegen en Eindhoven. We zijn de enige vrouwendrukkerij beneden de rivieren. Afspraak met alle vrouwen drukkerijen is, zoveel mogelijk regionaal te werken. We zijn met onze folder bezig en die gaat door heel Brabant om te laten weten dat dat we er zijn." Komen de vrouwen/groepenzelf naar jullie toe? Marjo: "Ja, tot nu toe wel. Wij hebben zelf nog maar weinig aan publiciteit gedaan maar ze weten ons wel te vinden, zoals jullie ons gevonden hebben. Heeft de drukkerij toekomst? Marjo: "Als het aan ons ligt dan drukken we door. Het enige wat niet zeker is, is of we in de toekomst alle vier ons brood kunnen verdienen. Wij wensen jullie in ieder geval veel succes. 100 uur 100 uur 2.00 uur Vrijdag 10 februari wordt het kafee geopend, dus dat is al geweest bij het uitkomen van de ze krant. Twee maanden willen we draaien met bovenstaan de openingstijden, maar we willen ook graag van bezoeksters horen wat zij van deze ope ningstijden vinden; veranderingen zijn moge lijk. Ook is er ruimte voor kulturele aktivitei —ten. Zo wil de kerngroep beginnen met op de derde donderdag van de maand een film of le zing te organiseren. Dit vereist veel werk, en de voorbereidingsgroep is niet groot. Dus: vrouwen met ideeën en werklust zijn zeer wel kom Donderdag 16 februari wordt de film: DIE FREUDLOSE GASSE gedraaid. Het verhaal speelt in 1925 in Wenen. De eerste wereldoorlog is net beëindigd en de sociale en ekonomiese krisis die gepaard ging met moreel verval en losgeslagenheid, vormen het gegeven van deze film. De Straat zonder vreugde is de Melchior Strasse in Wenen. Drie vrouwen spelen hierin een hoofdrol. De bordeelhoudster Valeska Gert en twee vrou wen die zich ieder op haar manier tegen de des- truktie om haar heen probeert te verzetten. Marie Asta Nielsen en Greta Greta Garbo Interessant aan deze film is dat de onthul ling van de schrijnende tegenstelling tussen grote armoede en ekstreme rijkdom op veel ver zet stuitte bij de instanties die censuur uit oefenden. Er is dus flink veel uitgeknipt in 1925. Na jarenlang speurwerk van Fran<?oise Gaborit en haar dochter Catherine is een nieuwe mon tage gemaakt van de best bewaarde negatieven aan de hand van het oorspronkelijk scenario, dat bewaard is gebleven in de Cinematheek in München De gerekonstrueerde versie is in Nederland uitgebracht door Cinemien. Mocht deze krant je te laat bereiken om de film te gaan zien in het vrouwenkafeehet blijft de moeite waard om in de gaten te hou den waar deze film draait. Entree voor leden Entree voor niet-leden Al geruime tijd zochten vrouwen van het vrou wenkafee ruimte in de binnenstad. In de Til- burgse Vrouwenkrant van april 1983 stond een artikel hierover. De onderhandelingen met de eigenaar van een geschikte ruimte, zijn op niets uitgelopen. De betreffende eigenaar bleek - al tijdens de onderhandelingen - op de rand van faillisement te balanceren. Na de zomer deed zich de mogelijkheid om gebruik te maken van de voormalige film zaal van cafee Tooten 'op de Heuvel. De filmzaal is verbouwd tot een echte kafee- ruimte Dit is weliswaar geen eigen ruimte maar we kunnen daar in ieder geval bekijken of een vrouwenkafee in de binnenstad suksesvol kan zijn. De openingstijden zijn: - woensdagavond van 20.00 - - donderdagavond 20.00 - - vrijdagavond 20.00 -

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 9