4 H R L K K N t j H noten de laatste ontwikkelingen Marlies Marlies Kiek 't Anderliesje Op maandag 6 februari vond er weer een ge sprek plaats tussen vrouwen van het Vrouwen centrum (mejufr. Naaykens, mejufr. van Hel- voort, mejufr. Claessens en mejufr. Boelaars) Te huur: 2 kamers op afgelegen flat, met gebruik van keuken en douche, voor f250,- inkl. Ik zoek een potteuze dame, die haar eigen bezigheden heeft, en in het bezit van een auto is die het ook nog doet. Dierenliefde is noodzakelijk. van Verena Stefan is graag terug. Zou 1) Dit stuk heb ik geschreven met behulp van de brief van Marya (d.d. 14—1—*84)het ver slag van de vergadering (d.d. 11 1 84van Ilse, het stuk "Is het buigen of barsten9" van Kiekienog onder de invloed van de heu gelijke stemming gehouden op 24—1 84 en de inspirerende bemerkingen van Margriet. 2) Deze schuld van de olie over '83 blijkt diskutabel te zijn. Sinds we in dit pand zit ten is er op aangedrongen dat er thermostaat- knoppen zouden worden aangebracht. Dit is pas deze zomer gebeurd. De gemeente zou min stens voor een deel van de schuld -voor in feite ekstra kosten- op moeten draaien. 3) De nee-argumenten zullen hoop ik onder hand duidelijk zijn. Ik wil er hier nog twee aan toevoegen: -We weigeren in te gaan op de poging van de gemeente om het Vrouwencentrum en de Stichting welzijn voor Surinamers tegen elkaar uit te spelen -Kijkend naar de geschiedenis van het Vrou wencentrum is het voorstel van de gemeente belachelijk. Een aantal jaren geleden kregen we een slecht, duur pand met mannen, hebben we die eruit gekregen, het pand zelf opge knapt, maar nooit voldoende subsidie gekregen. Zouden we daar nu de verantwoordelijkheid voor op ons bord geschoven krijgen'. Mooi niet dus. De gemeente zal haar eigen verantwoordelijk heid moeten dragen. Als ik geraakt word door een boek wil ik dat het liefst aan iedereen uitdelenDoor dit enthousiasme ben ik een aantal boeken kwijt geraakt Met name "Ontwenning" me erg dierbaar en wil ik je even in je kast willen kijken? Lieve vriendinnen en kennissen en het duo H. Krosse en I. Zaat van de gemeen te. Dit gebeurde op verzoek van de gemeente en wel met de volgende inzet: De stellingname van het Vrouwencentrum lijkt de zaak vast te zetten. De gemeente wil weten of er nog ope- ningen zijn. Binnenkort is er een kommissievergadering (m.b.t. de definitieve subsidietoekenning voor '84) waarin dhr. Krosse zal moeten adviseren over het al dan niet toekennen van de subsidie aan het Vrouwencentrum. Als we vóór 28 februari '84 geen sluitende begroting hebben ingediend, zal zijn advies negatief zijn. Dit zou op korte termijn huurschuld inhouden met de bekende ge volgen. Voor '85 moet een sluitende begroting (vóór 1juni '84) binnen zijn anders komt de subsidie voor dat jaar ook op de tocht, zeg maar in een harde oostenwind, te staan. De houding van de gemeente blijkt tijdens het gesprek zodanig te zijn dat zij geen stap meer willen zetten voordat de sluitende be groting is ingediend. Het Vrouwencentrum moet volgens hun maar eens in aktie komen!! De vrouwen doen het voorstel om bijv, de grote zaal te isoleren zodat we die kunnen eksploi- teren. Krosse antwoordthierop dat alleen achterstallig onderhoud door de gemeente ge daan wordt. Mag ik hieruit konkluderen dat binnenkort eindelijk de beschimmelde muren en de lekken in het dak verdwenen zullen zijn? De olieschuld kwam ook nog ter sprake. Voor de gemeente is het een uitgemaakte zaak dat wij het volledige bedrag moeten gaan betalen. Het is onze verantwoordelijkheid dat we olie hebben besteld! Waar de gemeente aangesproken wordt op haar verantwoordelijkheid m.b.t. het pas déze zomer aanbrengen van de thermostaat- knoppen, raakt Dhr. Krosse geïrriteerd. Wij hebben een huurkontrakt getekend en we_moeten nu niet klagen over bijv, te hoge huur. Het klopt inderdaad dat een aantal jaren ge leden vrouwen het kontrakt getekend hebben, omdat we een pand wilden waar we eigen akti- viteiten konden gaan ontplooien. Maaris het buiten proporties dat nu juist de geméénte geïrriteerd is. Door maar mondjesmaat geld te geven, en o.a. de subsidie voor het voormalige kafé (- ƒ18.000,-) niet door te laten stromen naar het Vrouwencentrum, hebben wij méér reden 'geïrriteerd' te zijn! Gebruikte dhr. Krosse in het begin van het gesprek het symboliese beeld dat de situatie mistig was, beëindig ik hier met de hoop dat er op de gemeente snel opklaringen plaats zullen vinden en wij weer in een hogedrukge- bied terecht komen! lief Andelliesje, gaan we nog een keer naar de film en hou ik dan jóuw hand vast? Tel: 557247 De boeken Vrouwengueri1 laen "De opoponax" van Monique Wittig zijn uitverkochten worden voorlopig niet meer gedrukt. Graag zou ik voor mijn studie en mijn "persoonlijke ontwikkeling" deze boeken lezen. Is er een vrouw die ze heeft, en ze wil verkopen of uitlenen? Marlies, tel423782 de slag om een aktieplan te ontwerpen. Afge sproken wordt dat er op 20 februari om 8 uur hierover vergaderd gaat worden. Inmiddels was het alweer elf uur geworden en ik bekaf. Het evaluatierondje heb ik daar door niet helemaal gevolgd, maar duidelijk was dat iedereen het een prima vergadering had ge vonden en de spirit die ons vrouwen zo kan kenmerken had ervaren. Gesterkt in het weten dat we ons op geen enkele manier in de hoek laten drukken en zullen vechten voor het be houd van onze eigen plek wil ik dit stuk be sluiten

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 6