vrouwencentrum vrouwen vechten voor een eigen plek 2 f de konsekwenties twee meningen Ik zal Op 11 januari vond in vervolg op het gemeente- voorstel een vergadering van de overleggroep plaats waar ongeveer 35 vrouwen aanwezig waren. Iedereen is op haar zachtst gezegd behoorlijk geïrriteerd over de manier waarop de gemeente ons meent aan te kunnen pakken: "Als jullie vandaag beslissen, krijgen jullie morgen weer olie". Er wordt gepraat over het voorstel en bovengenoemde konsekwenties. Niemand blijkt er gelukkig mee, maar er zijn twee tegengestelde meningen over wat we moeten gaan doen, deze beknopt weergeven: 1) We moeten ingaan op het voorstel van de gemeente, we staan met de rug tegen de muur. Het is ja of het pand uit. Ondanks dat een aan tal (7) groepen haar ruimtes verliezen kunnen we toch beter blijven zitten. Beter iets dan niets. Realiteit is dat we het pand niet kun nen betalen, en we hebben zelf ook al de nodige vruchteloze pogingen ondernomen om andere vrou wengroepen als huursters binnen te halen. 2) Een principieel nee tegen het voorstel van de gemeente. We weigeren weer mannen in het Vrouwencentrum.te krijgen, weigeren een aantal groepen op straat te zetten, weigeren aan dit smerige spelletje van de gemeente mee te doen en weigeren andermaal aan dit z.g. emancipatiebeleid mee te werken. Dit voorstel van de gemeente had de volgende konsekwenties -De huisvesting van de Fort, de Vrouwenwerk winkel, de Vechtgroep, de Vechtkursus, de Timmergroep, de Timmerkursus en de Vrouwen krant zou verdwijnen. -Er zouden (weer) mannen in het Vrouwencentrum rondwaren. (Dit 'weer' verwijst terug naar de strijd rond het eruit krijgen van sportver eniging Tilbria -De huur die we dan zouden moeten opbrengen bedraagt 40% van het totale bedrag: ƒ14.400,- plus ƒ4000,- voor de olie, maakt ƒ18.400,- per jaar. Voor dit jaar zou de subsidie van ƒ22.000,- blijven staan en zouden we dus zo dit jaar een sluitende eksploitatiebegroting kunnen krijgen. -De gemaakte verbouwings- en arbeidskosten in de achterste ruimtes zouden we vergoed moeten krijgen -Afspraken m.b.t. de keuken zouden gemaakt moeten worden. -Het bleek dat we de grote zaal incidenteel zouden mogen huren. Dit gekonstateerd hebbende, kun je de vol gende konklusies trekken: -Nog steeds wordt niet voldaan aan de eis van volledig gesubsidieerde eksploitatiekosten -Door het voorstel onder dusdanige druk te doen, lijkt het woord 'chantage' hier wel op haar plaats. -Het gesuggereerde emancipatiebeleid van de gemeente Tilburg blijkt wéér een farce te zijn. In dit artikel 1wil ik een overzichten wellicht enig inzicht, geven van wat er zich allemaal heeft afgespeeld de afgelopen twee maanden rond, in het Vrouwen centrum In het kort wil ik in deze inleiding het probleem nog een keer schetsen Eind december kwam het Vrouwencentrum in de kou te staan, de olie voor de verwar ming was op. De tot dan toe gebruikelijke olieleveranties via de gemeente werden zonder enig bericht vooraf stopgezet (2). Wel werd als alternatieve kerstboodschap meegedeeld dat het Vrouwencentrum voor f 7000,- aan olieschuld had opgebouwd. Het ijselijk tekort aan financieën werd duidelijk voelbaar De belabberde financiële positie van het Vrouwencentrum is grotendeels te wijten aan de gemeente. De huur van het pand is te hoog f 36000,-p.j. en subsidie in huisvestingskosten te laag f 22000,- p.j. en verdere eksploitatiekosten en energiekosten f 13000,- p.j. worden in het geheel niet gesubsidieerd Vanwege de dreigende sluiting van het Vrouwencentrum zijn een aantal vrouwen met wethouder Hans Krosse (PVDA) gaan praten. Hij kwam met het volgende voorstel: aangezien het Vrouwencentrum niet meer subsidie krijgt dan nu het geval is f 22000,- voor een pand dat aan huur en energie al f 49000,- kost j is de enige mogelijkheid om het financieel rond te krijgen het gebouw op te splitsen en een medehuurder erin te zetten. De grens zou bij het begin van de grote zaal komen te liggen en een medehuurder had de gemeente gevonden in de Stichting Wel zijn voor Surinamers.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 4