redaktioneel archivaris 1 Carla I Zoals jullie in het redaktioneel hebben kunnen lezen, is de Vrouwenkrant Tilburg aan haar achtste jaargang begonnen. De mogelijkheid bestaat om eerder verschenen jaargangen van de krant te bestellenMaak hiertoe minstens tien gulden per gewenste jaargang over op gironummer 54 51 235 t.n.v. Juffr. C. Wijntjes, Nobelstraat 325 te Tilburg. Vermeld duidelijk welke jaargang je wilt ontvangen Dit is dan weer het eerste nummer van de ACHTSTE jaargang van de Tilburgse Vrou wenkrant. De eerste krant van de eerste jaargang verscheen in april 1977, en kostte 1,10. Intussen is het leven wel zeker twintig keer duurder geworden en deze krant nauwelijks drie keer. Een waar kunstwerk, temeer als je bedenkt dat deze krant in al die jaren alleen door onbetaalde krachten gemaakt is. Vandaar dat er ook wel eens wat fout gaat, want hoewel wij in de loop der tijd onbetaald werk steeds serieuzer zijn gaan nemen, het blijft toch wat anders als een betaalde baan. En hoewel we alle jaren een subsidie-aanvrage ingediend hebben, heeft de Vrouwen krant van de gemeente Tilburg nog nooit één luizige rot cent subsidie gekregen. Vandaar dat we nog steeds een uiterst eenvoudig uitgeruste redaktieruimte hebben en een nog eenvoudiger abonnementen-administratie Nog iets over de gemeente Tilburg: ze hebben dan wel een nota samengesteld over emancipatiebeleid voor Tilburgmaar als zij dit beleid daadwerkelijk ten uit voer moeten brengen zijn zij voor het overgrote deel mooi niet thuis. Lees in deze krant het artikel over de onweerswolken die zich opstapelen boven het Vrouwencentrum, de eerste en enige plaats in Tilburg voor vrouwen, en de rol van Minotaurus Krosse wethouder sociaal-kulturele zaken in deze. Wij van de krant gaan in ieder geval onze nieuwe redaktieruimte betrekken in de opgeknapte achterbouw van het Vrouwencentrum, en nemen daar goedschiks zitting tot we er kwaadschiks buiten gegooid worden. Dit lijkt ons eervoller dan al bij voorbaat de wijk te nemen, en te zwichten voor de naar chantage riekende voor stellen van de Gemeente Tilburg. Naast al deze ellende hebben we nog genoeg leuke artikels in deze krant. Leuk dat we zoveel reakties van lezeressen ontvangen. Door plaatsgebrek kunnen we he laas maar èèn ingezonden brief opnemen. Volgende keer beter!

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 3