DOKUMENTATIECENTRUM Keizersgracht 326, )pmerkelijk Arts. is VERHUISD naar de naast Felix. (6702) Spreekuur van 1-3 ure dagelijks. In oktober 1983 is een aantal vrouwen bij elkaar gekomen om te praten over de oprichting van een dokumentatiecentrum in het Tilburgse vrouwencentrum. De behoefte van gebruiksters en medewerksters van het centrum aan informatie over bijvoorbeeld het funktioneren van de verschillende vrouwengroepen binnen het vrouwenhuis en de behoefte van de groepen zelf aan aktuele informatie heeft ons doen besluiten een dokumentatiecentrum op te richten. We willen ons ook gaan richten op vrouwen die niet direkt gebruik maken van of medewerking verlenen aan het vrouwencentrum. Ons is gebleken dat geen enkele Tilburgse organisatie uitgebreid aandacht besteedt aan "vrouweninformatie". Wij willen dit hiaat gaan opvullen. Een groot probleem echter vormt de finan ciering. We hebben bij verschillende instanties subsidie aangevraagd. De gemeente heeft onze aanvraag afgewezen op grond van het ontbreken van emancipatorische doelstellingen! De subsidieaanvragen bij het Anjerfonds en Mama Cash zijn nog in behandeling. Ondanks het ontbreken van inkomsten zijn we toch al begonnen met de voorbereidingen voor het dokumentatiecentrum. Ter zijner tijd zal het ondergebracht worden in het vrouwen centrum in de Van Sasse van Ijsseltstraat Het is de bedoeling om abonnementen op vrouwentijdschriften te nemen en boeken aan te schaffen. Daarnaast zal er een archief worden samengesteld bestaande uit folders, brochures, krantenartikelen, recencies, skripties e.d. De informatie zal voor iedereen ter inzage liggen. Daar we nog in het beginstadium zijn van de oprichting van het dokumentatiecentrum kunnen we verder nog geen konkrete informatie geven. Zodra we beschikken over meer informa tie, zullen we het jullie laten weten. Ilse, Jeanne, Petra en Renée

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 19