DE BRABANTSE VROUWENKRANT AAN mi QE/ER /AN HET NIETS STAAK IK MET SPijrNAARBiWNElf 0 U M N sow 16 ggw RïWi hun traditionele rol, ongeacht hun leeftijd of maatschappelijke positie. Verder moet het vooral een vrolijk, leesbaar en gezellig blad worden. De krant moet naar ons idee tweewekelijks verschijnen: de ene keer met uitgebreide' en de andere keer met beperkte berichtgeving. Op die manier hopen we aktueel te blijven en de hoeveelheid werk aan te kunnen. Het nulnummer van de krant komt in mei/juni uit en na de grote vakantie komt de vrouwenkrant tweewekelijks uit. De initiatiefgroep (nu 6 vrouwen) heeft het idee van de krant wat verder uitgewerkt. Het wordt een positieve berichtgeving over wat er gebeurt en zou moeten gebeuren op allerlei terreinen. Zoals arbeid en werk gelegenheid, beleid en politiek, gezondheids zorg, hulpverlening, wonen, onderwijs en opleiding, kunst en kuituur, kerk en religie, vorming, edukatie en bewustwording. Doel is vooral om elkaar te informeren en te aktiveren, zodat we komen tot een vrouwvriendelijke, niet seksistiese maatschap pij. Daar zal door veel vrouwen voor gevochten moeten worden. Dat vrouwen ook in verschillende posities zitten, willen we duidelijk uit laten komen De krant richt zich op alle vrouwen die zich op een of andere manier verzetten tegen Binnenkort komt het eerste nummer van de Brabantse Vrouwenkrant uit. Reden hiertoe vormde de uitkomst van een onderzoek naar de behoefte aan ondersteuning van vrouwen op het gebied van emancipatie. Er bleek een grote behoefte te zijn aan informatie (uit wisseling}. Door een initiatiefgroep is subsidie aangevraagd en gekregen Er is veel vrouwkracht en informatie nodig. - Heb je suggesties of ideeën voor de krant, laat het weten. - Wil je meewerken met de initiatiefgroep, - wil je in de toekomst als korrespondente of informatrice meewerken, laat het weten. - Wil je de vrouwenkrant gebruiken om infor matie over bepaalde onderwerpen en/of aktiviteiten door te geven, laat het weten. Het verplicht nog tot niets. Meer informatie is te krijgen bij: Ria, 04160-40841 in Waalwijk Corrie, 04 108-5444 in Vlijmen Margriet, 013-634306 in Tilburg Tineke, 040-856481 in Geldrop Ineke, 073-131086 in Den Bosch Frederiek, 040-122094 in Eindhoven.

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 18