cü beelden s E CÜ 9 INGEZONDEN BRIEF I i Tilburg, 19-l-'84 1ieve Martha lieve Tiets vielen jullie mij op, de Op de Hogeschool worden in de maand maart en begin april lezingen gehouden, films gedraaid en er zijn eksposities die in het thema van "vrouwenbeelden" staan. Het programma over vrouwenbeelden beoogt de vraagstellingen van vrouwenstudies, die betrekking hebben op de achtergronden van ideologiese konditioneringen en het (zelf)- beeld van vrouwen, aan bod te laten komen. Het programma van de lezingen is als volgt: - Donderdag 15 maart, 13.30 in AZ7 een lezing van Ria Lemaire: "Aanwezigheid als een vorm van afwezigheid". Veranderingen in het vrouwbeeld in de kunst en de literatuur, vanuit de historie naar het heden, zullen besproken worden. Hierbij zal gekeken worden naar vrouwen als objekt én subjekt van literatuur en kunst. je dappere overwegingen te gaan baren. Ik zie je al dikke buik, wa s - Donderdag 22 maart, 13.30 in AZ7 een lezing van Margret Brügmann: "Vrouwen in het bos der verbeelding". Hoe pakken vrouwen de mogelijkheid van de literaire tekst aan om het bos van de traditionele verbeelding te kappen? Een aantal mogelijkheden zullen worden uiteengezet aan de hand van theoretiese en literaire teksten. - Donderdag 29 maart, 13.30 in AZ7 een lezing van Camille Mortagne"Ecriture féminine". Deze beweging in de franse literatuur beoogt een systematiese dekonstruktie van de waarden en beelden die door de heersende kuituur over de verhouding tussen de seksen overgeleverd zijn en in stand worden gehouden, en een poging tot rekon- struktieeen naar de oppervlakte brengen van het bedolven "vrouwelijke" verlangen, met liefde, Dora Dijkzicht Vanaf het moment dat ik deze krant wat intiemer volgde, 'n stel openhartige, recht door zee-meiden Ik weet het wel, de her kenningsverhalen in onze beweging lijden aan inflatie, maar toch, beken ik eerlijk, de binnenkant van potteuze bestaansvormen interes seert en inspireert mij bovenmatigGekozen voor een bestaan op het zij-spoor in dit leven blijkt, voor mij, het belang van gevoeIsgenotes onverminderden is het hartverwarmend jullie correspondence te volgen. De beschrijvingen van jullie wederwaardigheden in dit marginale leven, het aftasten van jullie eigen grenzen, dit alles spreekt mij mateloos aan. Hierbij denk ik aan jou Martha, je dappere overwegingen, 'n tijdje geleden, om eventueel kinderen, liefst twee, te gaan baren. Ik zie je al voor me, in je roze glanzende aerobicpakje, met een dikke buik, dan op weg naar de beval 1ingsyoga Zou het je misstaan? Aangrijpend was ook in je laatste brief je reaktie op als zou jij pogingen ondernemen je marktwaarde te verhogen. Nat mij betreft, ver hoging of niet, je blijft onbetaalbaar in je warmte en jeugdige spranke1igheid En jij Titia, met je blozend doorschijnende wangen, kwetsbaarje roze driehoek in je vel geprikt, onverminderd strijdbaar. Ondanks het feit dat je de krisis aan je zij hebt, is de humor waarmee jij het leven te lijf gaat ongeëvenaard. Ik ver moed sterk dat je zelfs voor de bom onweerstaanbaar bent. Deze openlijke liefdesverklaringtoch wel, meer en meer, komt voort uit mijn behoefte eindelijk eens hardop waardering uit te spreken voor jullie, en voor niet te onderschatte invloed van jullie literair beschreven lesbisch bestaan op mij. Dit noodzaakt mij iets meer inzicht te geven in mijn eigen levenswandelspurt Mede geïnspireerd door jullie briefwisseling ben ik het afge lopen anderha 1ve j aar weer opgebloeid, heb ik eindelijk definitief worteIgeschoten in mijn vruchtbare potgrond. Denkend hieraan flitsen er nu beelden door mijn hoofd van de vele avondjes waarop wij, onder het genot van de nodige borrels en in blauwe rook ge huld, hevig diskussleerden over menig onderwerp. Herinner ik mij ook de eindeloze verhalen van onze jeugd, over onze eerste vriendinnetjes, huidige liefdes, hoe wij elkaar stimuleerden in, al dan niet kol lekt ievedepressies, om toch maar die ene drempel nog te nemen Ik dreig te vervallen in een lyries taalgebruik dat mijn betoog zou kunnen ontkrachtenen dat wil ik vóór alles vermijden. Bovendien wil ik niet téveel ontboezemingen doen omtrent ons spannend persoonlijk leven. Nog dit van mijn kant, lieve Tiets, lief Maatje, ik prijs mij zéér gelukkig jullie ook persoonlijk te hebben mogen leren kennen. In de verwachting, ondanks ons leeftijdsverschildat ik nog een kamer zal bewonenal dan niet met verbindingsdeur, op dezelfde etage als jullie in het roze rimpelhuis besluit ik

Vrouwenkrant Tilburg | 1984 | | pagina 11