SLAB POLITIEKE SCHOLING VROUWEN KAFEE KINDERCENTRA i inleiding 26 apr '84 Uitdiepen van het voorafgaande on- Vr.centrum derwerp. Anke Stofmeel Secretariaat Vrouwenraad 23 febr'84 Uitdiepen van het voorafgaande on- Vr.centrum derwerp. inleiding Waarom moet er bezuinigd worden en hoe bezuinigt de Gemeente Tilburg? Wat zijn de gevolgen van de bezui nigingen voor vrouwen? TIJD Iedere vierde donderdag van de maand van 9.15 tot 11.45 uur. Namens het vrouwenkafee Carla557247en Coby(367071 Niet meer alleen het Rijk maar ook de Provincies en Gemeenten krijgen een flinke vinger in de pap als het om voorzieningen voor de bur ger gaat. Wat heeft dat voor ge volgen voor de voorzieningen in Tilburg? Afsluitend forum over de onder werpen van de cursus. PLAATS Afwisselend in de Raadszaal van het Tilburg- se stadhuis (inleiding) en in het Vrouwen centrum Sasse van Ysseltstraat 16, Tilburg werkochtend 22 mrt '84 Bezuinigen Raadszaal 24 mei 84 Afsluitend Politiek Forum Raadszaal opgeven door storting van dit bedrag op giro 4089398 tnv Vrouwenraad onder vermelding van "Politieke Scholing". Regelmatig werden wij.als Regionale organisatie gebeld om informatie over kindercentra in Tilburg. Begin dit jaar heeft de werkgroep Tilburgse kindercentra van de Federatie besloten om een boekje samen te stellen met gegevens over de Tilburgse kindercentra, verstrekt door diezelfde centra. Exemplaren van dit boekje kunt u a 7,50 inklporti bestellen bij: Regionale Federatie Kindercentra Tilburg en Omgeving, Poststraat 22, 5038 DH Tilburg. Tel. 013-360251. U kunt het boekje ook voor 2,50 afhalen op bovenstaand adres. vrouwen overgebleven zijn. We zijn al druk bezig met het voorberei den van het volgende lesbies lente feest, dat we in de vorm van een groot "presenta- tiekonsert van onze lesbiese kuituur" willen gieten. Waarschijnlijk vindt het gebeuren plaats in het vrouwensentrum Tenslotte: heb je een muziekgroep, speel of zing je alleen, doe je aan akrobatiek, breng je kabaret, theater, pantomime, dans en wil je je kunsten op 24 maart tijdens het derde Brabants Lesbies Lente Feest vertonen, stuur dan een briefje met informatie aan: Mar jo Diepenstraat 52 Tilburg Het vrouwenkafee is met een groepje vrouwen nog steeds op zoek naar een kafeeruimte in de binnenstad. Toch blijft het moeilijk een geschikt pand te vinden, ondanks het feit dat wij ingeschreven staan bij verschillende makelaars, brouwerijen e.a. Daarom doen wij hierbij een beroep op alle vrouwen om tips en/of inlichtingen over leegstaande kafeeruimtes aan de vrouwen van het vrouwenkafee door te geven. Met jullie hulp en steun hopen wij alle vrouwen zo spoedig mogelijk in het nieuwe vrouwenkafee te ontmoeten. KOSTEN Veertien gulden per persoon. PROGRAMMA 26 jan '84 Decentralisatie Raadszaal De afkorting SLAB staat voor Stichting Les biese Aktiviteiten Brabant. De voornaamste aktiviteit van het SLAB is het jaarlijks or ganiseren van een groot lesbies lente feest. Eind 1981 zijn een aantal lesbiese vrou wen uit Brabant (Eindhoven, Breda en Til burg) rond de tafel gaan zitten, met het idee om ook in Brabant eens iets voor potten te organiseren. Daaruit is het jaarlijks te rugkerende Brabants Lesbies Lente Feest ont staan, dat op 24 maart 1984 voor de derde keer plaats gaat vinden. De vrouwen uit Eindhoven en Breda hebben hun aktiviteiten inmiddels naar andere orga nisaties verschoven, zodat er nu acht Tilburse Voor meer inlichtingen tussen 12.30 en 13.00 bellen naar nummer 674007 of 342600. De werkgroep Politieke Scholing van de Vrou wenraad organiseert dit seizoen een cursus met de bedoeling om bij vrouwen belangstel ling vóór en inzicht in politieke zaken te bevorderen. Deze cursus is toegankelijk voor alle vrouwen van Tilburg en omgeving. Op het ogenblik zijn er al twee bijeen komsten geweest, die als thema hadden: "Vrijwilligerswerk/betaalde en onbetaalde arbeid." De volgende bijeenkomsten zijn:

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 19