vrouwencentrum tilburg ter overname 15 (2) GGZ= Geestelijke Gezondheidszorg. Annelie Aan alle vrouwen: i dan kun je Tilburg VTSG Postbus 218 Tilburg Lian Smits Margreet Jonkers, namens 'Vrouwen en Psychologie' Maar in december zal de nota behandeld worden in de subfaculteitsraadEr wordt dan beslist of er inderdaad vrouwenstudies ko men. Voor ons is er nog het nodige te doen om zodanige pressie uit te oefenen, dat die vrouwenstudies er echt komen. We zullen in ieder geval op de publieke tribune zitten. Het ziet er echter niet zo rooskleurig uit. Het bestuur (alleen maar mannen) is vierkant tegen. En ook de subfaculteitsraad- die uiteindelijk moet beslissen- is niet on verdeeld voor. Het wordt dus heel erg span nend Het zal in ieder geval goed zijn dat vrou wen- mocht de nota het halen'.- ook eens bin nen de studie bezig kunnen zijn met dingen die ze belangrijk vinden en niet meer ver plicht zijn, gebreken van de studie in hun vrije tijd op te heffen. Dus als er ergens in Tilburg vrouwen zijn die graag aktief iets willen doen in de strijd tegen sexueel geweld en die VTSG een warm hart toedragen, neem dan kontakt met ons op. (1) Internaliseren betekent verinnerlijken. Een geïnternaliseerde norm is een norm die al zozeer in jezelf zit, dat je er vrijwillig aan voldoet, niet omdat anderen zeggen dat je dat moet, maar omdat je zelf het idee hebt dat het zo hoort. Er is wel kritiek op het plan. Een paar vrouwen vinden het plan te idealistischZij denken dat de vrouwen uit de gebruiksters- groepen al druk genoeg zijn, ze zullen niet veel tijd voor nóg een overleggroep hebben. Het was al niet eenvoudig om de groepen in het centrum te-krijgen. Een paar vrouwen zijn Heb je nog vragen of opmerkingen of wil je wat meer weten over onze groep, ons bereiken op: Korvelseweg 223 013 - 350916 Bjj deze willen wij iedereen op de hoogte stellen van.de opheffing van VTSG (Vrouwen Tegen Sexueel Geweld). Wij zien het niet meer zitten om met twee vrouwen nog door te gaan. Toen we begonnen te praten over stoppen kregen we veel reakties van vrouwen dat het jammer was, en dat zo'n initiatief niet mag verdwijnen. Er zijn echter bedroevend weinig vrouwen die er in wilden stappen om haar schoders er mee onder te zetten. Voor ons is het nu genoeg geweest. Maar ook wij vinden het jammer als VTSG uit Tilburg zou verdwijnen en al ons materiaal en geld de prullenbak in moet. formatieplaats vrouwenstudies gecreëerd, die al vanaf september j.l. in werking is. He laas bezet nog niemand die plaats, omdat de nota toen nog niet klaar was. Twee leden van de commissie zijn het n.l. niet eens met de gezichtspunten van vrouwenstudies, zoals die algemeen erkend worden en dit heeft tot nog al wat vertraging geleid. bang dat ze op deze manier de groepen weer wegjagen Toch zijn de meeste vrouwen het wel eens met het plan. Sommige vrouwen melden zich ook aan voor één van de subgroepen. Anderen hebben het te druk, maar staan wel achter het plan. Een volgende vergadering wordt op zeven december gehouden. Vrouwen die iets willen doen of meer willen weten, zijn ook dan van harte welkom. Daarom bieden wij alles ter overname aan. Donderdagavond, zeventien november. Het tijdelijk opgezette café stroomt tegen acht uur langzaam vol. Het zijn ongeveer veertig vrouwen. Niet alleen vrouwen uit groepen, die van het vrouwencentrum gebruik maken, maar ook vrouwen van buiten het cen trum zijn aanwezig. "Ik las vanavond in de krant dat het vrou wencentrum misschien zal worden gesloten en dat er een vergadering was, dus toen ben ik maar vlug even gekomen", geeft een vrouw als reden voor haar komst. Kiekie geeft een inleiding. Zij werkt on dertussen niet meer in het vrouwencentrum. Tot november was zij één van de betaalde krachten. Het afgelopen jaar werkten nog drie vrouwen in het centrum. Volgend jaar zal dat nog maar één kracht zijn, onbetaald. Het is dus nodig om extra vrouwkracht in te zetten Ook is het bestuur voor een groot deel op gestapt. De leden vinden dat ze geen achter ban hebben. De vrouwen komen voornamelijk uit de vrouwenraad en van buiten. Ze hebben niet veel kontakt met de gebruikstersgroepen Daarom is ook het plan gemaakt om het be stuur zoveel mogelijk aan de gebruiksters groepen over te laten. Vanuit elke gebruik- stersgroep zou één vrouw in een overleggroep (c.q. bestuur) kunnen gaan zitten. Ook zijn er nog drie subgroepen, die met vrouwkracht opgevuld dienen te worden. Deze groepen zijn: de huisvrouwengroepdie vooral de prakti sche taken zal uitvoeren; de coördinatie groep, die veel lopende zaken zal gaan rege len, zoals afspraken en vergaderingen orga niseren; tenslotte de groep financiën, die (zoals de naam al aangeeft) de geldzaken gaat beheren. Dit vooral in samenwerking met de gebruikstersgroepen. Marion,, tel. 422145 Anja, tel. 359277

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 17