1&A ifiaaino .19 o en <D 9N3I1 o 0) 05 O 11 enthousiasme ïepepauap 8 e -- ‘■‘J Kiekie Tilburg, 12-ll-'83 Mijn dierbare Martha, Mens liefs duizend maal je Titia. amstercJam 25 april 1968 secretaris president sportieve ga ze 1le-damesfiets de hoogst mogelijke snelheid daarbij vergat dat ik mij binnen de bebouwde kom nog twee dienstdoende agen- en beenspieroefeningen Vrouwencentrum een deel van is) naar de ge meente i.v.m. het verkrijgen van subsidie. Er werden plannen gemaakt om samen te werken en elkaar te ondersteunen. Wensen uitgespro ken om met elkaar uit te wisselen op finan cieel gebied. Het was van het begin af de uitdrukkelij ke wens van elke groep om zelf verantwoorde lijk te zijn voor het eigen budget. Een hoopvolle ochtend. Een eerste stap op weg naar een Vrouwencentrum, waar de organi satie, de verantwoordelijkheid en het beleid door.vrouwen vanuit de groepen wordt gedra gen. Nog steeds een droom van mij, maar niet onbereikbaar Mijn spanningen waren snel verdwenen. Het enthousiasme, de nieuwsgierigheid van de vrouwen werkte erg inspirerend. Er werd ge ïnformeerd naar de politieke strategie van het VOT (Vrouwen Overleg Tilburg, waar het amsterdam 25 april 1968 secretaris president geen onderwerp waar vrouwen in drommen op af komen. Als derde lastige faktor voelde ik me su per verantwoordelijk en dat is ook niet be- vordelijk voor een ontspannen nachtrust. Voor de vergadering hadden we van alle ak- biviteitengroepenhet bestuur en de werk neemsters minimaal één vertegenwoordigster uitgenodigd. En die waren er ook', een enkele afzegging daargelaten’. wat is het lang geleden dat ik je een geschreven woord zond. Intussen heb ik de halve wereld mogen zien, en haar prachtheid heeft mij overweldigd. Nog meer de schitterende ogen van talloze krachtige vrouwen aanschouwd hebben wij elkander, dit leven is te kort om elkander te leren kennen. Terug gekomen vond ik de bomen reeds verkleurdde dagen koud en kort. Het kwam mij voor dat de mensen om mij heen, druk pratendbezig zijn met allerlei zaken welke niets met het leven zelf te maken hebben. Aanvankelijk liep ik op zo'n manier ter straat, alsof het wegverkeer hier ook uit ezeIwagentjes en kamelen zou bestaan. Dit duurde echter niet langer dan hooguit vijftien minuten, bijna was ik alweer overreden door zo'n blik met motor aantfr ijv ing En dan de geur'. De stank die deze blikken uitscheiden, werkelijk benauwend. Enfin, naarmate de weken verstrijken, de bladeren in groter getale vallen, neem ik steeds meer deel aan het leven hier. Hoewel....ik bezie de zotheden van de mensen die denken dat zij midden in het leven staan, en dan kan ik nog wel- eens hardop gaan lachen, omdat ik vroeger ook wel van die pogingen gedaan heb. Ook U Martha, welk een verwoede pogingen hebt gij door de jaren al niet onder nomen om er appetijtelijk uit te blijven zien Ik herinner me nog de pijnlijke uitdrukking op je gezicht, je mond tot een strakke streep vertrokken, teneinde vooral het heelal niet te vervloeken; toen je tijdens een van onze eerste turn-tra iningen doorschoot met een voorwaartse armzwaai-bewe- ging, met je halters, dewelke per stuk negen-en-een-haIve kilo bedroegen op dat moment Amper één week later kreeg je dat ongeval op gymnastiekweet je nog Omdat je armen nog wat uit de kom waren, en je die niet optimaal kon gebruiken, raakte je in het vuur van de les geheel en al uit evenwichten viel in een ongewilde spa gaat in de breedte, naast je matje, op de houten vloer. Overigens een allerchar- mantst gezicht, zoals je daar even verbaasd zat in je gesteven, katoenen ballon- broek Nadat ik zelf pp een trachtte te bereikenmaar begaf, en dientengevolge frontaal op het motorrijtuig van tes botste, heb ik besloten om te stoppen met deze buik- Dat .moest wel met die gipsbenen. Dat kwam jou goed uit Martha, na al jouw lijfelijke kalamiteiten had je een soortgelijk besluit al eerder genomen, en haalde mij over om ons vertier te zoeken in Café Geld en Gratie. Alle risiko's die onze veiligheid bedreigden waren hiermee niet uit de weg; dat dachten wij, ha Onnozelen. Wij gingen toen praten Maar daarover wil ik NU zwijgen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 13