poen.poker 10 boekwerk konciërgière subsidie poengroep V Al ruim twee jaar draait aktiviteiten Dat alles én Het Vrouwencentrum funktioneert sinds eind '81. Destijds opgezet om plaats te bieden aan alle stedelijke aktiviteiten op het gebied van vrouwenemancipatie. De belangrijkste ge- bruiksters waren de Vrouwenraad en het Vrou wenkafee. Er was een bestuur dat o.a. kon takten met de gemeente onderhield, finan ciële zaken regelde en ervoor zorgde dat er twee part-time betaalde vrouwen konden ko men. En er was een afschuwelijk slecht onder houden, koud en vochtig gebouw. In april '83 ligt het allemaal anders: - wij hebben een aantal aktiviteiten ontwik keld waar we geld voor nodig hebben - er komen steeds meer initiatieven van De oplossing ligt voor de hand: subsidie aanvragen onder de noemer van het Vrouwen centrum De werkverdeling tussen bestuur (begelei dend schrijven, subsidies voor personeels-, huisvestings- en organisatiekosten) en ons (aktiviteiten) leek vanzelfsprekend. Voor ons was duidelijk: we nemen nu het voortouw, bieden ondersteuning waar dat no dig is, maar gaan ons niet verantwoordelijk voelen voor het werk van de aktiviteiten- groepen. Dit laatste leek makkelijker gezegd dan gedaan. We hebben er die maanden hard aan getrok ken, veel gerekend, gebeld, getypt, onder steund en het soms "maar even zelf gedaan". Naar een aantal groepen hebben we geen om kijken gehad, die kwamen met een inhoudelij ke en financiële verantwoording, getypt en wel, die we alleen nog maar bij de rest hoefden te voegen (toekomstmuziek!?). Uiteindelijk konden we vol trots het boekwerk, gesierd met een roze lintje, op de gemeente afgeven, op tijd! Maar daarmee is het niet af. Okeede ge- zamelijke subsidie-aanvraagonder de slag van het Vrouwencentrum, is de deur uit, maar hoe gaan we er nu mee verder? Wie is verant woordelijk voor de centen? Het bestuur? De werkneemsters? De aktiviteitengroepen ieder voor haarzelf? Werken a’lle aktiviteitengroe pen los van elkaar of is er een samenwerking mogelijk? Waar wel, waar niet? En dan wordt het april. Tijd om de subsidie aanvraag voor 1984 in te dienen. Hoog tijd voor ons om ons af te vragen hoe we dat voor het vrouwencentrum moeten gaan doen. Voor heen werd er door het bestuur alleen sub sidie aangevraagd voor personeels-, huisves tings- en organisatiekosten. Maar niet voor aktiviteiten Dat deden de groepen, die gebruik maak ten van het centrum, zelf. Voorzover dat tenminste mogelijk was, je moet nleen stichting zijn, wil je subsidie aan kunnen vragen Een aantal aktiviteiten/groe.pen deed dat via het Vrouwenkafeeandere via de Vrouwen raad Eind '82 kwam ik in dienst. Trudy werkte er net, als onbetaalde kracht en in februari komt Ilse,als vervangster voor Renee. Als ik in het vervolg over we praat, bedoel ik Trudy, Ilse en mijzelf. De belangrijkste taak voor ons was/is het beheren van het gebouw: ruimtes verhuren, zorgen dat het centrum iedere ochtend be reikbaar is, zorgen dat er genoeg koffie is, dat de kopieermachine werkt e.d. Een taak als konciërgière en gastvrouw. Een taak die wij, als hoofdbestanddeel van ons werk, niet zagen zitten. Wij wilden inhoudelijk en beleidsmatig werken, de plannen die ieder van ons had, uitvoeren, nadenken over de toekomst van het vrouwencentrum en daar vorm aan geven. Dit leidde ertoe dat het Vrouwengezond- heidsprojekt aarzelend van de grond kwam, er kontakten werden gelegd voor het opzetten van een timmerkursus en een videokursus, in formatie werd ingewonnen over het opzetten van een documentatiecentrum en de werkgroep Vechtkursus aan de slag ging. vrouwengroependie ook geld willen heb ben én het vrouwenkafee besluit om voor '84 geen subsidie meer aan te vragen, omdat ze een kommerciëel kafee in de stad willen beginnen. Dit laatste houdt voor een aan tal aktiviteiten/groepen in, dat ze niet meer via het Vrouwenkafee haar subsidie aanvrage in kunnen dienen. Een hoop vragen die wij, ais werkneemsters, niet alleen wilden oppakken. Dit leidde tot de eerste vergadering van, wat nu heet, de Poengroep Die eerste vergadering vond ik erg span nend. Zouden de vrouwen komen, zouden zij haarzelf betrokken voelen? Mijn ervaring tot nu toe was, dat vrouwen en centen niet mak kelijk samengaan. Daarbij kwam dat zeker in het begin, van subsidie aanvragen' tot het ook daadwerkelijk krijgen van geld, een groot deel gemeente politiek om de hoek komt kijken. Nou ook in Tilburg het VrouwencentrumHet bruist er van de Van timmeren tot fort, en van vechten tot urenlang vergaderen de huur e.d. van het centrum kosten geld. Ruim een half jaar geleden werd er een mooi boekwerk van subsiedieaanvragen naar de gemeente gestuurd. Hieronder volgt een verslag van Kiekie over de problemen met subsidie aanvragen die uiteindelijk geleid hebben tot oprichting van de Poengroep

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 12