V 7 WWV VVV WW VVV WW W WW hoef op om kant merk ik dat ik mijzelf nog regelmatig dezelfde normen pest. Theo- geen ’gedoogd vallen, ook nog eens hun he- van waar- willen aan de 1. Ja ik loop mee, voor de eerste keer. Ik heb er veel over nagedacht wat er voor mij allemaal aan vast zit en wat ik daarmee wil. Wat betreft het (hopelijke, nodige) kickgevoel van het daar met haar allen als lotsgenotes te lopen, dat is voor mij reden genoeg, maar er is meer. Ik zal prberen mijn bedenksels op een rijtje te zetten. Uit wat ik weet van de geschiedenis van de homo-demo's heb ik nu het gevoel dat het meer om een manifestatie dan om een demonstratie gaat. Een zonnige dag, kleurige potten en flikkersmuziek, een feest enz. Het strijd bare wat ik vermoedproef uit de eerdere jaren mis ik. Met dat ik dit opschrijf gaan mijn gedachten twee kant en op. De ene kant is dat ik me realiseer dat er wètte- lijk, geen duidelijke strijdpunten meer zijn. Maar dit is nog maar het topje van de ijsberg. Wettelijke bij stellingen van bovenaf hebben, wat dit betreftnauwe lijks de mentaliteitsverandering tot gevolg die nodig is. Of een homo-demo die als motto voert 'tussen droom en daad, staan gezin en staat' wel enige uitwerking naar buiten heeft, betwijfel ik ten zeerste. Ik denk dat voor het (grote) gedeelte van die 'buitenwereld' die nog nooit over de heteronorm heeft nagedachtdit iets onbegrijpelijks is. Het is iets wat ik zonde vind, want het is natuurlijk meegenomen als die buitenwereld er iets positiefs van oppikt. De andere kant is dat ik er voor mezelf op uit gekomen ben dat ik helemaal niet zonodig een homo-démonstratie Steeds meer vraag ik mijzelf af of ik nog wel iets met die buitenwereld wil. Het is (bijna vaste prik) nog al dubbel Aan de ene met hetero-ogen bekijk en met Lang niet altijd heb ik het zelfs in de gaten, reties weet ik, ik wil niet 'bekennen', ik wil 'aanvaarding', geen akseptatieik wil niet worden. Ik wil niet kontinu in de 'uitleg-rol' Ik zie het niet als mijn taak om teronorm voor hunzelf op te lossen, zonder dat er hun kant uit wat gebeurt. (Het feit dat zij dat schijnlijk ook helemaal niet van mij verwachten laat ik hier even liggen.) Terwijl ik het wel kaak wil stellen, bij mezelf, bij anderen. voor mij de andere kant. Ik wil in ieder ge- zelf anders met waarden en normen om proberen te nieuwe te ontdekken. En ik denk, niet zonder zelf- dat de manier waarop ik met de dingen om Zou ik willen, zeker dat veel meer mensen en dus met anderen) een rankuneus en in de situatie leef waarin ik ook de mogelijkheid (heb kunnen kiezen, gekozenheb om niet automaties in het gangbare patroon mee te rollen. Toch verwacht ik een openstaan voor van andere mensen, als mens. Want dat is waar ik steeds weer tegen oploop. Theoreties heb ik een aantal dingen wel op een rijtje. Bij de praktiese uitwerking daarvan loop ik op tegen de grenzen binnen mezelf en tegen de Daar komt val zelf anders met waarden en normen gaan, nieuwe te ontdekken. En ik denk, kritiek, dat de manier waarop ik met probeer te gaan, menselijker is. niet alleen uit eigenbelang die manier met haarzichzeIf zouden gaan. Ik wil dit niet vanuit gevoel, realiseer me dat ik in de tijd

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 9