"II Ill’ll I li.ili.iliJll.1 I"1 1.1 'II 5 I I i i i beurde De bedoelde discussie mislukte, want enkele uren na de verfklus kwamen schoonmaaklui de muren reinigen. Geen leus bleef ge spaard, zelfs de kantine (waar graffity wel is toegestaan) moest van de zevenendertig docenten op de Tilburgse journalistenschool zijn er vier vrouwelijk. Het doel van de actie was een dis cussie op gang te brengen onder docenten en studenten over de rol van de vrouw binnen de media en de positie van de vrouw op school Direct na de actie komt Harry van Dijk, onderwijscoördinator, naar ons toegestormd. We lopen het damestoilet in met Harry in ons kielzog. Braaf staan we rond de wasbak onze handen te wassen. Dat irriteert Harry duidelijk: 'Ik wil niet als een stuk vuil behandeld worden, ik wil nu ant woord waarom voeren jullie actie op deze manier?' Op dat moment stuift Liesbeth naar binnen en maakt een foto van het tafereel. Zenuwachtig gelach van de andere zes schilderessen.... ...Vrijdagochtend drie juni, half negen. De deuren van het gebouw zijn open. We stappen, gewapend met potten verf en kwasten, de lift in. Op de tweede verdieping is nog niemand te bekennen, het journalistenleven begint hier immers pas om negen uur. Veer tien handen maken licht werk; een half uur later zijn de hal, de gang en de kantine kleuriger dan ooit. 'Doorbreek de mannen barrière, meer vrouwelijke do centen', 'Neue Frauen braucht die Schule', We moeten vernieuw en roepen wij luid, we hebben vrouwelijke docenten nodig, dus dat komt goed uit'. Zo gaven wij blijk van ons ongenoegen.... 'De aktie is ronduit lomp en ge tuigt van gebrek aan spiritua liteit', aldus Ger Dullens, ad- junct-directeur van de akademie. De directe aanleiding voor de aktie was de zes vacatures die op school zijn ontstaan. Deze moeten voor het begin van het komende schooljaar zijn opgevuld. De zeven studentes pleitten in hun leuzen voor meer vrouwelijke docenten. Geen vreemde oproep: Medea, het vrouwenblad van de akademie voor journalistiek in Tilburg, is deze week (10 juni) voor het eerst verschenen. De redaktie bestaat uit 7 vrouwen en 1 man, die bij haar/zichzelf eens te rade gingen hoe ze tegen het feminisme aankeken. Het grootste gedeelte van de artikelen gaat over de aandacht, die er al dan niet is, voor vrouwenzaken en het heersende seksisme op de journalistenopleidingenEr zijn er ook nog in Amersfoort, Kampen en in Utrecht De akademie hier in Tilburg heeft op het moment 37 docentenwaarvan 4 vrouwelijkeEn 6 vakaturesOp 3 juni j.l. hebben 7 studentes waarvan een aantal redaktieleden van Medea, een aktie gevoerd om duidelijk te maken dat zij deze vakatures opgevuld willen zien met vrouwen. Praten als direktie over emanciperend beleid, maar onder tussen niets konkreet maken pikken ze niet meer Hieronder volgt het verslag van de aktie en van wat er daarna ge- dat zij publiceerde in de Medea. vróuwen »/fide media

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 7