HET SLEUTELCENTRUM 35 Voor meer informatie kunt u ons bellen: Sleutelcentrum Noordstraat 125 tel: 013-358421 na 18.00 uur 013-563029 Het Sleutelcentrum neemt binnen de kinderopvang een aparte positie in. Het is in Tilburgin zijn vorm, de enigste dagelijkse opvang >r voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Het Sleutelcentrum verzorgt de buitenschoolse opvang, wij zijn dus zowel tussen de middag als na schooltijd als in de vacanties ge opend. De ouders van de kinderen krijgen zodoende de mogelijkheid om in die tijd te gaan werken of studeren. De be langerijkste groep ouders die wij zo ten dienste willen zijn, is de groep alleenstaande ouders. Bij voldoende plaatsingsmogelijk heden komen ook kinderen uit volledige gezinnen in aanmerkingng (Op dit moment, mei '83, is er nog plaats vrij). Het Sleutelcentrum is 11 januari 1981 van start gegaan. We kregen toen een ruimte tot onze beschik king in het gebouw waar ook de Binnenstadskresj gevestigd is. In de afgelopen periode is het aantal kinderen uitgebreid van twee naar gemiddeld zeven kinde ren. Sommige van deze kinderen komen elke dag, de overige komen één of meer dagdelen per week. Om de gezinssituatie zo veel mo gelijk te benaderen, wordt er meestal gewerkt zonder vast pro- gamma. De kinderen komen immers vermoeid uit school, waar ze al de hele dag dingen ’moeten’, de tijd na school is er dan voor ontspanningen eventueel huis werk) Om drie uur, als alle kinderen aanwezig zijn drinken we thee en kletsen we wat. Daarna kunnen ze zelf kiezen wat ze willen doen: lezen, spelletjes, knut selen en als het weer het toe laat, in de tuin spelen. De leid sters (veelal vrijwilligsters) proberen de aktiviteiten zonodig te begeleiden en te stimuleren. Er worden ook regelmatig uit stapjes gemaakt met de kinderen vooral op de woensdagmiddag en in de vacanties. De overblijfgroep bestaat uit kinderen die tussen de middag niet naar huis kunnen en ook niet op school kunnen of willen overblijven. Deze kinderen komen om twaalf uur en gebruiken de maaltijd op het Sleutelcentrum. Het is helaas niet mogelijk dat de werkers voor het vervoer naar en van het centrum zorgen; op dit moment worden de kinderen die op de Centrumschool en op de Mon tessorischool zitten door de wer kers daar gehaald. Sommige kin deren worden bij het station van de bus gehaald Omdat het centrum niet gesubsi dieerd is, wordt een ouderbijdrage gevraagd om de dagelijkse kosten te dekken. De hoogte van deze bijdrage is afhankelijk van het inkomen (bedragen tussen de ƒ2,50 en 7,50) Voor het goed laten funktioneren van het Sleutelcentrum is het van belang dat de ouders de ouder avonden (één keer per twee maan den) bezoeken, zodat de ervaring en met hun kinderen uitgewisseld kunnen worden. De openingstijden zijn: - op werkdagen van 12.00-18.00 uur - op vacantiedagen van 8.00- 18.00 uur

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 37