E.K. groot in het KLEINE ZUN BEPERKT MOGELIJKHEDEN geen geld 32 Vraag 1 was: Zijn de scholen voor volwassenen zoals die in verschil lende buurten draaien nu emanci patie of educatie? Dat had hiermee te maken, dat de subsidie voor de scholen tot nu toe uit de emancipatiepot kwam, en die is niet van elastiek. De tweede vraag ging over de subsidieverordening emancipatie werk, waarin een onderscheid gemaakt wordt tussen z.g. drempelaktiviteiten en overige emancipatieaktiviteiten(1) Moest die tweedeling gehandhaafd blijven, en zo niet, wat zou ervoor in de plaats kunnen komen? Daarnaast heeft de kommissie tot taak met een prioriteitenstelling te komen voor het verdelen van het geld voor emancipatiewerk. Aan alle drie die dingen is de laatste tijd hard gewerkt door de kommissie en dat werken heeft ook wel een zeker resul taat gehad. Als de zaken helemaal afgerond zijn zal ik daar nog wel eens op terugkomen. Wat mij nu wel duidelijk is, is dat je je verwachtingen een eindje naar beneden moet halen. De invloed die via zo'n kommissie uitgeoefend kan worden is zeer beperkt. Buiten het feit dat de kommissie is samengesteld uit vrouwen van alle mogelijke organisaties en groeperingen, wat soms wat onderling onbegrip oplevert, stuit je bij ieder onderwerp dat aan de orde komt op de steeds terugkerende konstateringgeen geld. En hoewel er dan iedere keer wel weer opgemerkt wordt dat je dingen beter betaalt naarmate je ze belangrijker vindt, en je je prioriteiten ook eens wat meer bij vrouwen kunt leggen, blijft dat "geen geld" als een echo door de vergaderkamer zweven. Er is vaker gezegd dat vrouwen de klappen van de ekonomische kris.is moeten opvangen; ook in de emancipatiekommissie bekruipt De praktijk wees uit, dat de eerste maanden heengingen met de gebruikelijke formaliteiten, lange gesprekken over de taakinhoud en het profiel van de aan te stellen emancipatiemedewerksterlosse dingetjes die wel wat met vrouwen of met emancipatie te maken konden hebben, kortom, weinig produktief. Gelukkie: is daarin de laatste maanden wat verandering gekomen. Het College van B en W kwam met een tweetal vragen naar de kommis sie en wilde daar advies over. Sinds november vorig jaar funktioneert in Tilburg de emancipatie kommissie. Een kommissie die bestaat uit drie vrouwelijke gemeente raadsleden en een aantal vertegenwoordigsters van vrouwenorganisa ties in Tilburg. Aan de start van de kommissie heeft de Vrouwenkrant destijds aan dacht besteed door een interview te publiceren met de verschillende leden. In dat stuk werden de verwachtingen van de kommissie leden gevraagd. De indruk die daaruit bleef was, dat men er - hoewel niet allemaal even gericht - met enthousiasme tegenaan wilde gaan. Ik denk dat dat enthousiasme er nog wel inzit. Maar het zou me niets verbazen als de verwachtingen in de loop van de maanden terugge schroefd moesten worden.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 34