31 VVVV^VVVVVVVTVV WWWWWW en In de plaatsen Nijmegen, Amster dam, en Den Bosch zijn Lesbische Archieven in oprichting. Namens Kollektief Lesbisch Archief Leeuwarden, Henny Lesbisch Archief Leeuwarden Postbus 4062 8901 EB Leeuwarden Giro: 4298511 Tel: 058-666150/882725 's avonds. Onder het en het geschreeuw binnen evenementen, affiches, posters, buttons, alle vormen van beeldende kunst, spandoeken, kleding, ob- jekten ean andere memorabilia en verwijzingen naar verschillende Lesbische levens. Verder is in het Archief op genomen de MEIDENAFDELING, die haar eigen abonnementen, finan- cieën, aktiviteiten en verzamel beleid voert! 1. Ja, ik loop voor de vierde keer mee. 5 jaar geleden (1979) Amsterdam, 1981 Den Bosch, 1982 Amersfoort en nu Leiden. In 1980 was ik vroeg met vakantie. Amsterdam was vrolijk, Den Bosch eng en Amersfoort pijnlijk. Toch wil ik weer, 't Hoort er voor mij bij. Ik weet hoe het hier in Tilburg voelt om telkens in je eentje of in een klein groepje last van de homohaat van anderen te hebben. Wat het kost om daar meer of minder zelfbewust op te reageren Ik wil minstens een keer per jaar in een knotsgrote groep de straat op. Dat geeft me het sterke gevoel van ze kunnen toch niet om ons heen, wij betekenen wat. Ik heb ook schrik voor de reaktie op de bedreiging die wij kennelijk vormen. Weerhouden kan mij dat niet. Geen van mijn vriendinnen blijft daarom thuis. Dat is goed om te weten. 2. Ik wil dicht bij mezelf blijven. Doen wat ik kan. Dat zal op elk moment afhangen van het soort agressie dat op me afkomt. Ik wil niet blindelings in gevaar lijke situaties rennen. Wil zo mogelijk met andere potten vooraf bespreken wat we hierin van elkaar kunnen verwachten. In Amersfoorttoen de agressieve jongens ons uitjouwden, met eieren, uien en dergelijke bekogeldenhebben wij elkaar vast gehoudenFlikkers riepen toen: weg met fascistenIk kreeg toen die term niet over mijn lippen. Stond er verbaasd van. Ik was bang en gespannen Was óók blij, dat de politie de jongens in bedwang hield, maar ervaarde het als waanzinnig, dat het plein, waarop de manifestatie plaatsvondhermeties afgesloten was, waardoor wij als in een ghetto verkeerden"Liberaal" Nederland anno 1982. De Flint leek wel een vesting feestgedruis waren de knallen nog te horen, 's Nachts onder politiebegeleiding in groepjes naar de auto's. Ik HOOP dat Leiden Amersfoort niet zal overtreffenWie weet.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 33