OnaeregeWe types LESBISCH ARCHIEF LEEUWARDEN LESBlEUZE. U GESChiEDSchRi/lf/G 30 VftlËKilblNivÊAi 1 Rijk zal het zich tonen Vol van nieuw en oud Vol van verlangen Haar weten door te geven Ma jo Het Lesbisch Archief heeft als eerste in Nederland haar deuren wijd open gegooid op 17 april 1982 na maandenlange, zo niet jarenlange voorbereiding en speurwerk. Dat speurwerk werd verricht naar namen van schrijf- stersen titels van boeken. Ons verzamelbeleid is gericht op het materiaal van en over zwarte en witte vrouwen vanuit het Les bisch Bestaan, waarvan het mate riaal van en over zwarte vrouwen op dit moment een voorkeursbe handeling geniet ten aanzien van verzamelen, inkoop en vertaal werkzaamheden Het Lesbisch Archief wordt momen teel nog gedragen door een kol- lektief van negen witte vrouwen (zwarte vrouwen roepen we op) en drie meiden, met daar omheen een groep zwarte en witte vrou wen die hand en spandiensten verrichten Het Lesbisch Archief is vanaf de opening bezocht door 150 vrou wen die kijken, noteren, lezen, werken en genieten van de 1000 boeken en wat al niet meer zij. Verder geven wij regelmatig de Lesbisch Archivaria uit, (nr, 2 is inmiddels verschenen en nr is totaal uitverkocht) die tot doel heeft, zoveel mogelijk in formatie naar buiten te brengen over het wel en wee der Archief en namen van schrijfsters en titels van boeken onder het lonkend oog van Lesbiennes te brengen, zodat ook zij hun eigen bibliografie kunnen aanleggen. Ze verzamelt en bewaart de bron nen, die de levens van Lesbische vrouwen uit het heden en ver leden en de daaruit voortvloeien de aktiviteiten weerspiegelen. Tevens behoedt zij de dokumen- tering van Lesbische levens voor vernietiging, zodat ook toe komstige generaties Lesbiennes gemakkelijk toegang zullen hebben tot het materiaal dat ook hun geschiedenis vormt. Materiaal van en over zwarte Lesbiennes is op dit moment nog niet in het kaartsysteem ge bracht, omdat we vinden dat zwarte vrouwen het beste zelf kunnen bepalen op welke wijze dit materiaal in het Lesbisch Archief moet worden ondergebracht. (Er ligt al heel wat materiaal te wachten Het Lesbisch Archieg verzamelt daarom al het materiaal dat gaat over Lesbiennes in de ruimste zin des woords, zoals:gepubliceerde en ongepubliceerde werken, boeken, tijdschriften, grammofoonplaten, kranten, knipselsuit gevestigde, feministische en Lesbische media), bibliografieën, foto's, histo rische informatie, films, audio- en videobanden, dagboeken, brie ven, mondelinge geschiedenis, poëzie en proza, biografieën, autobiografieën, aankondingen van

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 32