Hebben ïu"'e tante M'iep al geiienT VROUWENWRAAK 27 Ellen van Dam Namens Vrouwenwraak, Elly vind ik soms moeilijk, want de andere kant van nergens bijhoren is dat ik geen duidelijke achterban heb. Ik heb de'neiging om mijzelf te beschouwen als de stem van alle vrouwen-die-nergens- bijhoren, iets paradoksaals de stem van de zwijgende massa. De vrouwen met wie ik praat om mijn mening te vormen over zaken die in de kommissie aan de orde zijn, behoren meer tot mijn omgeving (vrouwengroepjes, kennissenkring) dan tot die ja daro..! Misschien kunnen jullie je nog herinneren dat op 8 maart gekol- lekteerd is voor een vrouw die in juli ’82 is opgepakt tijdens een spuitaktie van Vrouwenwraak; op het winkelsentrum Wagnerplein, in Tilburg. Deze aktie richtte zich tegen de vele aanrandingen en verkrach tingen die daar plaatsvonden. De opbrengst van de kollekte be droeg 250,-. Nog heel hartelijk bedankt voor jullie giften. De rechtspraak vond maart j.l. plaats en naar aanleiding van on duidelijkheden en tegenstrijdig heden tussen het procesverbaal en de verklaringen van de vrouw werd deze verdaasd naar april. Op de 2e zitting werden de beide agenten, die haar gearresteerd hadden - onder ede - gehoord. Ondanks het feit dat de agenten zich niet zoveel meer wisten te herinneren - ze hielden vast aan de versie van het proces ver baal - achtte de officier van zwijgende massa. Bovendien zal die zwijgende massa wellicht zeer uiteenlopende meningen en levenswijzen bevatten, waarvan ik me in sommige absoluut niet zal herkennen, laat staan dat ik haar stem kan zijn. De juiste manier heb ik de afgelopen maanden nog niet gevonden. Ik vaar voorlopig maar op mijn privékompas en dat is ekstra gevoelig voor ekonomische zelfstandigheid van vrouwen. justitie het 'strafbare feit' bewezen Al voor de eerste rechtzitting had de vrouw ontdekt dat de da tum van de overtreding op het procesverbaal en de dagvaarding niet overeenkwamen. In zijn pleidooi op de tweede zitting bracht de advokaat dit onder meer naar voren, als vol doende grond voor vrijspraak. Er kan namelijk nooit bewezen worden dat de vrouw op die dag gespoten zou hebben. Met groot plezier en opluchting werd de vrijspraak dan ook in ontvangst genomen. De 250,- hoeven dus niet be steed te worden aan de boete 300,-) en de schoonmaak kosten van het gebouw 1500,-). Het plan is nu het geld te schenken aan een blijfhuis of een wegloophuis voor meiden,om dat deze voorzieningen enigzins in het verlengde liggen van het doel van de spuitaktie.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 29