een vinger in de- -gemeente pap bedenkingen 26 privé kompas Deze overweging én de uitdaging erachter te komen wat (gemeen telijk) beleid nou eigenlijk is, hoe het werkt, deden mij uiteindelijk toch ja zeggen. Hoewel ik mijn twijfels had of ik nou de meest aangewezen vrouw van Tilburg was voor deze funktie, bleken anderen daar niet zo mee te zitten. En, om een lang verhaal kort te maken, op een dag viel er een brief van B en W in de brievenbus met het bericht dat ik benoemd was. Ik werd dus gebeld: of ik iets voelde voor een lidmaatschap van de kommissie? Ik vroeg bedenktijd want: Gemeente, ambtenarij, bergen onduidelijk papier, subsidieaanvragen, voldoen aan normen die de onze niet zijn, geen geld, wel geld?, ruimte, geen ruimte?, nog meer brieven en papieren, wantrouwen: willen ze eigenlijk wel geld geven, enzovoort. Zo ongeveer was mijn eerste reaktie. Daarna bedacht ik dat een vingertje in die gemeente- pap misschien toch zo gek niet was. Het zou wellicht de moge lijkheid geven te zorgen voor een zo goed mogelijk beleid voor vrouwen. Toen er vorig jaar in partij politieke en raadskringen gedacht werd over iemand voor de emancipatiekommissie als onafhankelijk deskundige, viel o.a. mijn naam. Kennelijk viel ik onder de noemer: geen lid van een politieke partij (dat is er inderdaad nooit van gekomen bij mij) geen lid van een vrouwen groepering (sinds de Vrouwen ark niet meer bestaat ben ik seen lid meer van iets in de vrouwenbeweging wat officieel geregistreerd staat) en bekend met de plaatselijke vrouwen bewegingen en haar streven (vanuit mijn aktiviteit bij de Vrouwenark ben ik dat wel). Ik ervaar mijzelf in de kommissie als degene-die-ne rgens-bij-hoort Van de ene kant vind ik dat een verademing, geen etiketjes, ik "hoef" niks. Me geen mening te laten opdringen of een partijpolitieke idee te verde digen of mijzelf daaraan te toetsen. Wel heb ik als uitgangspunt dat ik daar als vrouw zit en vanuit die positie zo onbevooroordeeld moeelijk reageer binnen de emancipatie kommissie Geheel vrijblijvend zit ik er dus niet. Hoe ik dan wel bezig moet zijn De redaktie van de Vrouwenkrant heeft mij gevraagd iets op papier te zetten over mijn plaatsfunktie in de emancipatiekommissie Voor het eerst sinds weken, maanden lijkt het, buiten in de zon, waag ik een poging. Eerst zal ik iets vertellen over hoe ik op de plaats van "onafhankelijk deskundige" terechtgekomen ben. Ondertussen zal dan duidelijk worden wat daar officieel onder verstaan wordt. Daarna wil ik graag nog wat zeggen over hoe ik daar zelf over denk en hoe ik het ervaar.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 28