OPROEP Too high a for self-defence rice 1 SOM VRIJ vvvv vvvvwvwwvwvvw V VW 25 Marion storten bij: postbus 1252, 4214956 o.v.v. Brieven kun je sturen naar de kontaktvrouw hier in Nederland: Alide Roesink, Van Spaenstraat 2 Nijmegen, tel.: 080-237609- Of direkt naar Thailand: Friends of Women, 49) Parthit Road, Bangkok 10200 Thailand. Dit is een dringende oproep tot steun, daadwerkelijke steun aan een Thaise vrouw en de groep die haar in Bangkok op dit moment vertegenwoordigt in haar strijd. Het gaat om Som Sripang, 20 jaar, analfabete van het platteland die naar Bangkok moest gaan om daar in de bouw een laagbetaalde baan te vervullen. Som werd 28 februari in haar kamer aangevallen door een col lega die haar wilde verkrachten. Ze verzette zich en in het ge vecht om niet verkracht te worden, stak ze de man met een mes. Nu zit Som gevangen op grond van MOORD, en het kan nog een jaar duren voordat er een uitspraak komt over of het zelf verdediging was of moord. Er is de mogelijkheid voor Som om op borgtocht vrij te komen voor de duur van het proces (een hele lange tijd dus). Het bedrag is zo hoog dat het noodzakelijk werd om steun van andere vrouwengroepen in te roepen, buiten Thailand. Boven dien is Som voor de vrouwen die zich er aktief voor inzetten in Thailand een symbool voor andere vrouwen die in dergelijke omdat ik kwetsbare situaties wonen, wer ken, leven; zonder enig recht op seksuele zelfbeschikking. Som wordt zelfs als sadistiese, moordzuchtige vrouw gezien door velen. Dat is de grote moeilijk heid voor de campagne voerende vrouwen op dit moment. The Friends of Women Group, zou het liefst de hele aanklacht tegen Som zien ingetrokken. Wij kunnen helpen door geld te stor ten om de som van ƒ15.000,- bij elkaar te krijgen, en brieven met solidariteitsbetuigingen op te sturen. Er is tot nu toe nog maar ƒ1000,- plus een lening van ƒ5000,-. Als we met 3000 vrouwen ƒ5,- storten, is er een vrouw uit een afschuwelijke situatie. Het geld kun je Radio Rataplan, Nijmegen, giro: "SOM VRIJ" 1. Ik doe mee met de demonstratie in Leiden, 't belangrijk vind t.a.v. gebeurtenissen van vorig jaar, dat je je niet terug laat dringen. 2. Ik ben zelf heel bang van agressie. Vorig jaar kon ik zelf niet meelopen; wanneer ik dit wel had gedaan zou ik misschien nu te bang zijn om mee te lopen. Ik hoop dat 't dit jaar mee zal vallen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 27