vvvvvvwvvv vv vvvwvvv 24 VVV februari '83 noten naschrift Cairo José Onderdenwijngaard Ik ben me zeer bewust van mijn tekortkomingen, mijn gebrek aan achtergrondinformatie. Zo heb ik bijv, helemaal niets geschreven over de soms tra gische gebeurtenissen tijdens de huwelijksnacht, waarin wordt aangetoond of de bruid wel of geen maagd is. Ik heb slechts kunnen schrijven over mijn eigen ondervindingen, Op een van mijn laatste avonden nemen de meisjes me mee naar de familie waar ze altijd t.v. kijken. Er zitten een stel kin deren en twee vrouwen. De oudste van hen, grijs haar, en in het zwart gekleed, begint een water- pijpje te stoppen, dat ze even later aan me doorgeeft. Zwijgend, en haast plechtig delen we het. de dingen die ik zelf gezien heb, die mensen me verteld heb ben. (waarschijnlijk is maagde lijkheid nog een té groot taboe om openlijk over te praten). Voor diegenen die echter meer willen weten, raad ik het boek de gesluierde Eva" aan, ge schreven door Nawaal el Sadawi 1Ze is dus waarschijnlijk christen. Christenvrouwen in Egypte zijn iets vrijer dan mos- lim-vrouwen, als je meisjes buitenshuis ziet werken, zijn ze bijna altijd christen. 2.Luxor is een plaatsje aan de Nijl, de bevolking leeft groten deels van de landbouw én het toerisme. Dit vanwege het feit dat zich hier veel tempels én o.a. het graf van Toetanchamon (in de vallei der koningen) be vinden Ja, ik loop mee in de homodemonstratie op 25 juni, om te laten zien dat we met velen zijn en dat we sterk zijn! Dit vind ik vooral belangrijk na de ervaring van AmersfoortDe maatschappij moet gewoon zien dat ze niet om ons heen kan en dat we niet uit een enkeling bestaan 2. Wat ik met agressie wil doen dat weet ik nu niet. Mijn reaktie komt pas als er agressie is en ik hoop dat ik dan heel boos word; dat was in Amersfoort wel het geval. Deze boosheid geeft mij kracht om er tegenin te gaan op mijn manier. .6.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 26