V V vv 9 <D 16 VVVVVVV VVVV VVV VVVVVV A Klaar demonstreren? - zo je wil dan is een demon persoon - Ook a 1 het beste moment is om jullie vragen te - ik weet het niet, laat ik het maar eens 1Of dit nu beantwoorden proberen Of ik 25 juni in Leiden ga Nou kijk, als ik in mijn zelfhaat zit homohaat en in ons geval lesbi-haat - stratie als deze wel het laatste waartoe ik - lijk en politiek - in staat ben en goed acht, ben ik van mening dat dergelijke gevoe1sstemmingen niet in de kast gestopt zouden moeten worden, een - openbare - demonstratie gaat me toch echt te ver. Mede om deze redenen was ik vorig jaar niet in Amers foort Mocht ik echter in een levens-aangename genotsstemming zijn dan zien jullie mij zeker in Leiden dit jaar. De vraag 'waarom' stelt me voor enkele verwarringen. Maar kom, laat ik daar toch wat over zeggen. Voorop staat dat ik er lol aan beleef om temidden van zovele lot-en genotgenotes te zijn. Ik kijk mijn ogen uit naar zoveel potten-pracht-en-praal. Ik verheug me op het weerzien van verre vriendinnen. Onder bescherming van we-zijn-met-velen onze vreugde uitleven op straat - de straat is immers niet elke dag van ons- geeft me een kickBehaIve dat ik bij een dergelijke gebeurtenis op deze manier beurtelings speelster en toeschouwster ben, blijft het een demonstratie. Dat wil zeggen, wij demonstreren, dus wij zijn de hoofdrolspeelsters Dit in tegenstelling tot de marginale rol, die ons doorgaans toegekend wordt - waarbij ik mij overigens niet alleen onaangenaam voel. De 'hoofdrol' spelen is echter effe wat anders. Of me dat op deze manier aangenaam of onaangenaam is, kan ik niet direkt zeggen. Ik denk, eenvoudigwegdat het nodig is. Dit voor de broodnodige variatie op een - ons allen - bekend thema: de hetero seksuele en -sociale norm en leefwijze in deze man schappij De verwachting dat we hiermee het hetero-ontij op grote schaal kunnen keren heb ik echter niet. Maar misschien doet de verandering van spijs sommigen eten. Dat enige lieden deze aangeboden lekkernij menen te moeten uitkotsen en wel over onze hoofden en ruggen heen is mij, op d'r zachtst gezegd, zeer onaangenaam. 2. Wat mijn reaktie op deze aanval zou kunnen zijn, valt niet precies te zeggen. Mijn fantasieën hierover variëren van terugtrekken bij een te sterke aanval - waarbij bekeken moet worden hoe sterk die aanval is tot over gaan tot een aanval van onze kant, waarbij ik óók denk aan een fysieke aanval, maar niet alleen. Het moet echter gezegd dat ik meer ervaring heb in het een dan in het ander (het laat zich raden waarin) en ik hier spreek over mijn fantasieënHet lijkt me dan ook zinnig om niet alleen over dit laatste maar ook over de eerste vraag met elkaar van gedach ten te wisselen op 15 juni a.s.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 18