AlLEEI\i ""Ere'-'BBooo 15 j van Colette bel dan De Directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst De eerste week van augustus krij gen alle Tilburgse bijstandsvrou wen een verblijf van vier dagen aangeboden in de Guldenberg in Helvoirt. We mogen ook onze kinderen meebrengen. Er wordt daar voor hen gezorgd. Er is plaats voor 40 vrouwen, dus heb Er werden vier groepen gevormd: de ambtenaren van de sociale dienst, het komitee vrouwen in de bijstand, een persgroep en vrou wen voor ekonomische zelfstandig heid. Op deze manier hebben we veel informatie gekregen en er varing opgedaan. Het liep niet overal even gesmeerd helaas. Ikzelf schiet iedere keer nog in de lach als ik aan het spel terug- Verhaal van kosten van bijstand kan namelijk tot stand komen, hetzij door een met u te treffen minnelijke schikkinghetzij krachtens een rechterlijke beschikking één of meer van de artikelen 55 tot en met 59a van de Algemene Bijstandswetis het u niet mogelijk hiertegen bezwaar te maken bij het college van Burgemeester en Wethouders deze gemeente. denk. De prachtige persiflage van Ineke uit Breda van een ’tevreden' bijstandsmoeder, die rechtse kranten overal vandaan toveren, volgt hieronder: Mevrouw Licht ontmoetten wij in haar gezellig met brabants bont ingerichte keuken. Onder een heer lijk bakje koffie vertelt zij ons dat het leven als bijstandsvrouw haar geen windeieren heeft gelegd. "Neem nu alleen al die grote vrij heid die ik verkregen heb. Mijn buurvrouwen zien mij nu tenminste 2 maal per week, en dat kun je toch niet van iedere buurvrouw zeggen, 's Middags heb ik dan nog even tijd over om al de winkels af te gaan waar ze van die leuke koopjes hebben. Wat denkt U van b.v. 1kg gehakt voor maar ƒ2,95! Ja, ik moet er wel 15 km voor fietsen. Maar het is het dichtsbijzijnde afvalver werkingsbedrijf Ik kan toch niet verwachten dat Mijnheer de Graaf dat voor mij gaat halen, want die heeft het al zo druk die arme man. En dat ik thuis op de tuinstoelen zit geeft toch niets, daar wordt je toch niet slecht van. Nee hoor, ik heb niet te klagen over de bijstand, dat laat ik wel aan anderen over". je zin, bel dan Marijke Theunissen tel: 04118-2424. We zullen daar vakantie houden en praten over de zaken waar de Tilburgse bij- standskomitees mee bezig zijn. Deze hebben na een jaar hard werken erg veel behoefte aan rust en die hopen we daar, vlak naast de Drunense duinen in over vloed te krijgen. Wil je meer informatie, Rina, tel: 013-420252. 1

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 17