14 en onderwerpwaar schuwingsbericht werkweekend Van 6 t/m 8 mei hebben vrouwen van de bijstandskomitees uit Noord-Brabant een weekend gehad over het functioneren van de komitees vrouwen in de bijstand. "Dat helpt niets, praten. Jullie hadden hem moeten uitkleden!" En we hebben er nu nog spijt van dat we dat niet hebben gedaan. De tulpen in de bloembakken voor het gemeentehuis vonden we daar misplaatst. Op de tafel van een bijstandsvrouw zouden ze beter staan en daar staan ze nu dus. Met ingang van 01-02-1983 is de uitkering ingevolge de Algemene Bijstandswet beëindigd In verband met uw samenwoning met de heer J. Modaal is per 01-02-1983 in de noodzakelijke kosten van het bestaan voorzien C.D.A. weten Een W.A.O.-er die het hele ge beuren op de derde verdieping ook had gevolgd zei: thema moeten missen. We waren er met 20 vrouwen ongeveer 15 kinderen. Ik kan over dit weekend alleen met veel enthousiasme spreken. Het waren geweldige vrouwen. De opvang van de kinderen was zo vanzelfsprekend, zo gewoon! Als een omarming was deze luxe, van kinderen die even om aandacht vroegen en weer rustigjes werden weggeloodst Op zaterdag was er een simulatie spel. Het doel daarvan was om al doende de maatschappelijke bepaaldheid van machtsverhouding en te ervaren (b.v. hoe beslis singen tot stand komen, welke in vloed je daar wel of niet op kunt hebben, belangenverschillen tus sen groepen, enz.). Het ging om groepsbeslissingen t.a.v. de in het spel gegeven problemen en de problemen die tijdens het spel zouden ontstaan. Als probleem werd een (historische) brief aan mevrouw ’Mien Splinter’ gegeven: Ik ben nog steeds onder de in druk van het gebeuren daar. Helaas moest Tilburg vroegtijdig afhaken. We haddden ruimte nodig om te verwerken wat er tot dan toe gebeurd was. De discussie op zondag met als ’macht’, hebben we helaas "Voor zover deze brief betrekking heeft op de terugbetaling van de aan u verleende of nog te ver lenen uitkeringen op grond van budgetteerman zullen worden aangetrokken om de minima te assisteren bij het budgetteren respectievelijk isoleren. Dit betekent dat ƒ140.000,- uitgetrokken wordt voor twee personen die ons moeten leren hoe we met de armoe moeten om gaan. Vroeger hadden ze daar de geestelijken voor. Deze vergelijking klopt trouwens niet helemaal want de bijstand die deze personen ons nu moeten geven bestaat dus uit materiële aanwijzingen. Maar het ontbrak er nog maar aan dat zij ons morele ondersteuning zouden gaan geven. Volgens de heer Krosse moest dat toch wel een besparing opleveren voor die paar honderd gezinnen die deze personen zou den bezoeken, van wel ƒ85,- per gezin. Zou je nu alle 1700 een oudergezinnen in Tilburg ƒ80,- geven, dan is dat toch veel efficiënter? (Zo dachten wij). Maar dan ben je aan het nivel leren en dat mogen ze alleen in Den Haag (al doen ze het daar ook niet We spraken er ook onze verbazing over uit, dat tijdens het forum van de woonlastenkaravaan van de minima ook de P.v.d.A. niet aan wezig was om deze woonlastennota te verdedigen (de V.V.D. en het lieten het eveneens af- AAN Mevr. Mien Splinter Uitker ingstraat 18 13 02 AB Bijstandsstad j

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 16