bijstandsvrouwen in aktie 13 Alkmaar gearrangeerd. Het was de bedoeling dat directeuren van sociale diensten, wethouders van sociale zaken én bijstandsvrou wen daaraan zouden deelnemen. De heer de Graaf liet echter weten dat hij de bijstandsvrouwen wel afzonderlijk wilde ontvangen, maar niet samen met de rest van de uitgenodigden. Tenslotte is in dit land alleen stemmen demo- kraties! (Die laatste zin is van mij De heer Krosse wist al dat we ƒ400,- tekort kwamen, maar een oplossing zag hij niet zo snel. "Op het binnenhof vroegen ze ons naar cijfers, nu brengen we de cijfers en nu moeten we ook nog de oplossing brengen", was de reactie van een bijstandsvrouw en dan:"Als jullie net zoveel zouden verdienen als wij dan zouden we hier niet staan maar dan hadden ze wel in Ethiopië ook te eten" Meteen hebben we ook onze kri tiek geuit over de woonlastennota. In deze nota kijkt de gemeente hoe men mensen met een minimum in komen, die 35 tot 50% van hun in komen aan woonlasten betalen tegemoet kan komen,. Zo wordt er geen onroerendgoed- belasting meer geheven op wo ningen van 36.000,- en minder. Een isoleer-en een Het was op een vrijdag dat wij, bijstandsmoeders, naar het ge meentehuis gingen om daar wet houder Krosse het onderzoeksver slag ’De laatste dijk in de soci ale zekerheid’ te overhandigen. We moesten een uur wachten, want mijnheer was nog in 'vergadering' We voelden het toen weer heel duidelijk; de macht ligt bij mijn heer Krosse. Intussen zagen we echtparen de trap afdalen. De vrouwen droegen elk een prach tige bos bloemen van wel een tientje per bos. Langzaam drong het tot ons door dat dit een zeer vreemde besteding van de gemeente gelden was, in een van de armste gemeenten van het land met de hoogste woonlasten. Als er dan bloemen moeten worden uitgereikt, zijn wij dan niet de eerst die daarvoor in aanmerking komen? Het is een prestatie om van ƒ302,35 p.m. de volgende generatie Tilburgers groot te brengen! Zo kwam het dat we de bron gingen opzoeken. We vonden helaas een lege doos en op de tafels stonden de lege sherryglazen. Een blauwe iris zonder steel was de hele oogst Wethouder Krosse zou het verslag meenemen naar staatssecretaris de Graaf, met wie hij in mei een gesprek zou hebben. Dit gesprek was door de bijstandsvrouwen uit Coletteeen TiIburgse bijstandsvrouwbeschrijft in dit artikel de twee belangrijkste aktiviteiten van bijstandsvrouwen uit Tilburg van de afgelopen drie maanden. Een ontmoeting met wethouder Krosse waarbij zij hem het onderzoeks verslag De laatste dijk in de sociale zekerheid’ overhandigden, en tevens hun ongenoegen uitten over de woonlastennota Op 6 t/m 8 mei vond er een weekend plaats waar vrouwen van bijstand- komitees uit Noord-Brabant praatten over haar funktioneren. I 1 nog steeds

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 15