ekon voor ptatfqr<2 - ontslagen van vrouwen - positie van vrouwen in bedrijven plaatselijk beleid: - werk voor vrouwen In elk thema komen drie punten aan de orde: inventarisatie, scholing en informatie, en het voeren van aktie Binnen Vrouwenvuist, - ondersteunen de verschillende groepen elkaar, - worden eisen van de verschillen de groepen gebundeld, - is er een telefoonlijn om vrou wen op te trommelen bij akties, - wordt ernaar gestreefd macht te krijgen voor vrouwen De Bredase groep is aangesloten bij het regionaal platform West- Brabant, dat een steunpuntfunktie heeft Nadat we deze informatie hadden, praatten we over onze eigen wen sen en ideeën. Hieronder noem ik wat punten: steun van vrouwen bij akties van bijstandsvrouwen, solidariteit tussen vrouwen met en zonder betaalde baan, aanhaken bij werkwinkel, informatie verzamelen en over dragen persoonlijke ervaringen uitwis selen inventariseren waar vrouwen tegenop lopen en daar aktie op voeren Op deze punten konden de aanwe zige vrouwen elkaar wel vinden. Het werd nog wel even moeilijk toen we moesten kiezen hoe we kon- kreet verder konden gaan. Alle vrouwenorganisaties kregen een uitnodiging voor de oprichtings vergadering. Achttien vrouwen gaven aan deze oproep gehoor. De bedoeling van de avond was, te komen tot oprichting van een breed platform voor ekonomiese zelfstandigheidEn met elkaar te bekijken wat we als TiIburgs platform kunnen doen om het recht op zelfstandigheid te verwezenlijken Vorig jaar is een landelijk breed platform opgericht en in navolging daarvan kwamen op veel plaatsen dergelijke initiatieven van de grond Ook in Tilburg zou iets moeten gebeuren, vonden verschillende vrouwen Dat er belangstelling voor dit on derwerp bestaat bleek heel duide lijk op 8 maart intvrouwendag red Om te horen hoe we zouden kunnen werken, nodigden we Els Bos uit Breda uit. In Breda werkten vrouwen op ver schillende manieren met thema's als Vrouw en Werk, Vrouwen tegen seksueel geweld, en praatten in een breed overleg over een gemeen telijk emancipatiebeleid dat er zou moeten komen. Toen 8 maart georganiseerd moest worden, besloten vrouwen bij el kaar te gaan zitten en een plat form op te richten. Vrouwen die zich hierbij aansloten, bleken iets te willen doen. Gepraat was er al zoveel en brede overleggroepen bleken niet te wer ken. Men koos daarom voor het wer ken gericht op de Bredase situatie. Gekozen werd voor de naam Vrouwen vuist. Iedereen kan erbij, niet vanuit haar organisatie maar op persoonlijke titel. Van terugkoppelen naar organisa ties had ieder schoon genoeg. Binnen Vrouwenvuist houdt een aan tal werkgroepen zich bezig met knelpunten in het beleid, zoals - verlagen van lonen en uitkeringen - kostwinnersprincipe

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 11