HETERO? Mit Brille wardas nicht- passiertCgt pot, laat je ZIEN 6 Kiekie Boelaars £3 7 potten Over het omlaag brengen van alle hoge inkomens hoor je niets, wél over de dubbele inkomens; Twee inkomens in een gezin is a-sociaal. Maar heb dan wel in de gaten: met dubbel inkomen wordt nooit de man bedoeld die twee of meer banen naast elkaar heeft of die een salaris heeft op het nivo van bijv, dubbel modaal Een van de belangrijkste tegen werpingen tegen de eis van ekonomiese zelfstandigheid is, dat dat zeker nü onbetaalbaar zou zijn en alleen te realiseren als de uitkeringen over de hele linie drasties verlaagd zouden worden De vrouwenbeweging zou elitair en onsolidair met de laagste inkomens zijn door ook in de huidige krisis tijd te blijven vasthouden aan de eis van individualisering. Zó tracht men verdeeldheid te zaaien! Ekonomiese zelfstandigheid wordt ons door wetten en regelingen onmogelijk gemaakt. Op relaties aangaan staat een straf: het verlies van ekonomiese zelf standigheid en daarmee van emotionele zelfstandigheid. Willen wë onze eis: ekonomiese zelfstandigheid hard maken dan kunnen we twee dingen doen óf massaal scheiden, een kriminele keuze óf de wetten en regelingen bestrijden. Over de verschillen heen, gezamenlijk een vuist maken Wij, 7 strijdbare eindhovense potten, zijn sinds een half jaar bezig om de levensgeschiedenissen van onszelf te vereeuwigen. Dit idee is ontstaan in een praat groep, die georganiseerd werd door het vrouwenkruidt Lesbiese kuituur is door de eeuwen heen verguisd en vernie tigd door de heteromaatschppij Ondanks alle tegenkrachten zijn wij er nog steeds’.!’. Wij willen hiervan getuigen in ons boekje: van onze liefde, onze kracht, onze wanhoop, onze slimheid, onze humor. Kortom, hoe wij onze macht terugpakken, wij zijn trots op onze kwetsbaarheid en de leze ressen mogen hiervan de vruchten plukken. 7 April komt zij van de drukker. Hierna zal het boekje te koop zijn bij de vrouwenboek handels in het land.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 8