ft 4 DE ’IN DE HOEK’STEEN 4 clubhuizen Lydia Gevolgen voor vrouwen van het feit dat wij ook als huisvrouw en moe der worden gezien, zijn op aller lei terreinen aan te wijzen. Voorbeelden hiervan: - als vrouwen een betaalde baan willen en toch ook het huishou den moeten doen, dan betekent dit parttime werken en niet te ver van huis of dubbele belas ting; - als we moeder zijn, hebben we bijna geen mogelijkheden om daarnaast iets te doen, omdat er bv. niet voldoende betaal bare crèches en/of middagmaal tijden op school zijn; - omdat men er op rekent dat er huisvrouwen zijn, worden de eerste bezuinigingen op de kollektieve voorzieningen toe gepast in sektoren waar vrouwen de eerste vervanging zijn bv. op ziekenhuizen en buurt- en Bijna alle regels en wetten in onze samenleving zijn gebaseerd op de gezinseenheidbinnen gezin nen blijken vrouwen voor het over grote deel het huishouden en de kinderverzorging op zich te nemen, ongeacht of we een betaalde baan hebben of niet. We vervullen zo, ook maatschappelijk gezien, be langrijke funkties: - we zorgen er voor dat onze man nen weer schoon, goedgevoed en uitgerust op hun werk komen; - we zorgen er voor dat de nieuwe generatie opgevoed wordt, zo dat die straks ook op hun plaats komen in de maatschappij; - we vangen de eerste klappen van de ekonomische krisis op door weer meer op de kleintjes te letten - als het ekonomisch goed gaat zijn we gemakkelijk in te zetten in het arbeidsproces; - en we vormen een belangrijke groep consumenten, omdat ieder gezin haar eigen spulletje heeft •v/.vl 4 clubhuizen omdat vrouwen opgevoed worden tot het huwelijk, nemen we vaak genoegen met een lage opleiding en/of saaie en slechtbetaalde banen - doordat ieder gezin haar eigen huishouden heeft, werken de meeste vrouwen heel geïsoleerd; - vrouwen leren steeds voor anderen klaar staan, waardoor er geen plaats blijft voor eigen verlan- gens langzamerhand raken steeds meer vrouwen er van overtuigd, dat al leen het feit dat we kinderen kun nen baren nog niet hoeft te bete kenen dat wij zo geschikt zijn om het huishouden te doen en kinderen te verzorgen. Veel vrouwen voelen zich aangetrokken tot ander werk, net zo goed als verschillende '/mannen verschillende banen nemen, f Veel vrouwen willen ook trouwen of samenwonen en kinderen krijgen, net zo goed als veel mannen dat willen. Maar voor vrouwen heeft dat meestal tot gevolg dat ze een volledig dubbele taak krijgen. Dit is geen rechtvaardige taakver deling. Als een vrouw zich volledig aan de verzorging van man en kinderen wil wijden, dan is dat prima, maar van een vrije keuze is op dit mo ment nog geen sprake. Er zullen voorwaarden geschapen moeten wor den die een gelijke, eerlijke taakverdeling mogelijk maken. Welke dat zijn en hoe dat moet, daar kan men van mening over ver schillen, daar moeten we samen over praten. rrr. l L’.

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 6