ge- Dit is nog steeds te namens de redaktie, Margriet P.S. Onze ekskuses voor het slechte typewerk, wijten aan het slechte type-machine. 8 maart - Internationale Vrouwendag. Een sinds 1910 - jaarlijks terugkerende - internationale dag voor de bevrijding van de vrouw. Ik ben geneigd te zeggen, helaas. Zo lang die dag er nog is om vrouwen als leden van een onderdrukte groep tegen het licht te houden, zo lang zijn vrouwen niet bevrijd d.w.z. nog niet vrij gemaakt of vrijgeworden van overheersing door mannen. Ik hoop het nog mee te kunnen maken 8 maart te vieren als de dag van de bevrijding van de vrouw. Een soort feestdag als 5 mei, maar dan zonder de nationale drie kleur, oranje wimpels en militair vertoon pas gelezen bij een Amsterdamse tramhalte oorlog is menstruatienijd Maar tot die tijd blijven we de internationale vrouwendagen turven, in de vaste overtuiging dat dat wat nog niet is zal ko men En daar wordt aan gewerkt. Dat bleek o.m. zonneklaar op 8 maart jl. m Tilburg. Terugkijkend,een geslaagde, inspirerende aktiedag. Het Vrouwencentrum gonsde van de zeer vroege middag tot de late avond van de vrouwen -aktiviteiten Dat was o.m. te danken aan de goede voorbereidingen van de vrou wen van het 8 maart-komiteeDoor de ruime publiciteit waren be kende-, maar juist ook veel onbekende vrouwen afgekomen op het thema van die dag ekonomiese zelfstandigheid, juist in kri- sistijd Met inleidingen, praktijkvoorbeelden wisten de komitee-vrouwen dit vrij ondoorzichtige onderwerp toegankelijk te maken. Gezien de hoeveelheid informatie is de idee ontstaan deze krant te maken. Het leek het 8 maart-komitee alsook de redaktie prima Tilburgse vrouwen de mogelijkheid te bieden terug-) te lezen wat die dag zoal gezegd en gebeurd is. Het zou zonde zijn om alle dingen die verteld zijn, verloren te laten gaan. De krant die voor je ligt - een op en top gezamelijk produkt - geeft in chronologiese volgorde het verloop van de dag weer. Een dag met een uitstekende sfeer. Er werd veel gelachen, praat, ideeën uitgewisseld, nieuwe initiatieven ontwikkeld en s’ avonds enthousiast gedanst. redaktioneel ekonomtese zetfstandighe voor VROU'A ekonomiese zelfstandigheid voor VRCXJWEN

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 3