34 VROUWENKAFEE GROOT NIEUWS weerstanden tegen emancipatie gebeeld met een weerstand. In kleine groepen worden de tekeningen besproken en in ver band gebracht met de weerstanden. Iedere groep haalt er tenslotte éèn tekening uit om toe te lichten in het plenaire vervolg van de ochtend Alle vrouwen die belangstelling hebben zijn van harte welkom. Tot ziens op 21 april! De Vrouwenraad Tilburg organiseert op 21 april van 9-30 - 12.30 uur een studieochtend over "Weerstan den tegen emancipatie". Wij willen dan met elkaar gaan praten over weerstanden die van binnenuit jezelf komen en tevens over weerstanden die vrouwen ont moeten vanuit hun omgeving. Aan de hand van tekeningen willen wij dit m gesprek brengen. Op iedere tekening staan situaties tekenis blijft over een ekono- mies en emotioneel zelfstandige vrouw. De Spinster verwijst ook naar de textieltraditie van Tilburg en het leven en werken van de zijdespinsters in China. Het is onze bedoeling in het kafeewat zes dagen per week geopend zal zijn, betaald werk voor vrouwen te scheppen. We verwachten echter, dat we zeker het eerste jaar onbetaald moeten werken. Als alles lukt en klopt kan bin nenkort het kontrakt getekend worden en willen we 7 mei a.s. het nieuwe kafee openen. Bij het ter perse gaan van deze krant is er helaas nog geen 100% zekerheid. Verder zullen we via de dag en weekbladen na dere berichten doorgeven. Vrouwen die mee willen werken met opknappen of het draaien van bardiensten, zijn erg welkom, evenals vrouwen die geld willen lenen of schenken. De kerngroep is bereikbaar: ’s maandags- avonds vanaf 20.30, en donderdags- avonds vanaf 20.30 in de.Sasse van IJsselstr. 16, tel. 013- 421896. Carla, namens de kerngroep ruimte vinden Terwijl we bezig waren met de voorbereidingen hiervoor, kwam er een geschikt pand vrij, waarover we met de eigenaar in onderhan- deling zijn gegaan. Hierin wor den we gesteund door een vrouw met kennis van zaken op dit ge bied De financiële mogelijkheid om van start te gaan hebben we te danken aan persoonlijke leningen en schenkingen van vrouwen. Hiernaast werken we aan het ver krijgen van subsidies, o.a. uit de diverse steunfondsen, maar dit vergt een langere tijd. Ter exploitatie van net kafee hebben wij naast de Vereniging Vrouwenkafee Tilburg een stich ting in het leven geroepen: Stichting de Spinster. De naam de Spinster is geïnspi reerd op ekonomies en emotio neel zelfstandige vrouwen. Spinster is het engels/ameri- kaanse woord voor oude vrijster. Ontdaan van de negatieve be- Zoals bekend is hebben vrouwen van de kerngroep van net vrou- kafeesinds de zomer van 1982, plannen om een geschikte kafee- in de binnenstad te I

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 36