Ir 1 FT jd het vrouwencentrum Tilburg in de problemen KOM OP VROUW, HET IS OOK JOUW GEBOUW Neem kontakt op met Kiekie, Trudy of Ilse 42 18 96 Het centrum is dagelijks geopend, er wordt vergaderd en gewoon in formeel gepraat over van alles en nog wat. De vrouwenkrant wordt er gemaakt, de FORT-groep is er ge huisvest en we hebben er een ge slaagde 8 maart kunnen vieren. Dit centrun moeten we behouden. Eindelijk krijgt het centrum haar bekendheid en zou het dreigen te verdwijnen door laksheid en onbe grip of juist lelijke slimheid van de gemeentelijke bestuurders. Moeten wij vrouwen voortdurend blijven bewijzen dat een Vrouwen centrum noodzakelijk is, terwijl de gemeente emancipatie hoog in het vaandel van haar beleid heeft staan Denkend aan de emancipatiekommis- sie en de progressieve partijen rijst de vraag: wat is emancipa- tories werken, als we voortdurend moeten strijden en verantwoorden waarom een Vrouwencentrum van be lang is. Wat er voor het Vro'uwencentrum nodig is, zijn vrouwen die zich aktief willen inzetten voor het behoud van dit gebouw met haar ve le mogelijkheden. Het is toch te gek als wij dit ge bouw van ons laten af pakken Het Vrouwencentrum Tilburg dreigt ten onder te gaan aan wankel ge meentelijk beleid. Vanaf het moment dat het gebouw aan de Sasse van IJsseltstraat aan verschillende Tilburgse vrou wengroepen toe ge we zen werd, is het al raar gegaan. Er bleek een sportvereniging ge bruik te maken van het grootste gedeelte van het pand. Toen er eindelijk voor de sportvereniging behoorlijke behuizing was gevon den, kon het Vrouwencentrum ge heel in gebruik genomen worden najaar 1982 De gemeente stelde de huur voor het Vrouwencentrum vast op bijna f.3000,- per maand, eksklusief. De gemeente subsidieert een ge deelte van de huur, de rest zou opgebracht moeten worden door vrouwen die van het pand gebruik maken Nu is wel bekend dat bij vrouwen/ vrouwengroepen het ’kapitaal’ niet aanwezig is, zeker niet het kapitaal wat dit pand op moet brengen Het ergste van alles is nog dat het grootste gedeelte van het pand onbruikbaar is, en, niet brandveilig is verklaard. Dus de huur én de rest moet ko men uit de ruimtes welgeteld 3 die redelijk bruikbaar zijn. Het Vrouwencentrum krijgt lang zamerhand, na een lange moeizame start, een levendige aanblik. alarm alarm "1

Vrouwenkrant Tilburg | 1983 | | pagina 35